Kontakt dla prasy

Magdalena Czerwińska-Wyraz
Wiceprezes Zarządu
tel. +48 882 001 410
email: mwyraz@ptwm.org.pl


Aktualności

Wysyłka wyparzaczy i koncentratorów tlenu

Dziś z naszego Biura w Rabce ruszyła wysyłka wyparzaczy i koncentratorów tlenu. Wyposażenie wypożyczalni w te sprzęty możliwe było dzięki celowej darowiźnie od Santander Consumer Bank, sponsora Justyny Kowalczyk. Ci którzy złożyli zamówienie na wymienione sprzęty niech wyglądają kuriera, a naszemu Darczyńcy w imieniu swoim i naszych podopiecznych z całego serca dziękujemy! To właśnie dzięki hojności instytucji i ludzi wielkiego serca możemy realizować nasze cele statutowe.

07.11.2016
Aktualności

Fizjoterapia oddechowa w mukowiscydozie- Dziekanów Leśny 05.11. 2016

Serdecznie zapraszamy Mazowieckie i okolice  na Warsztaty  fizjoterapeutyczne " Fizjoterapia oddechowa w mukowiscydozie" i psychologiczne dla rodziców i opiekunów osób chorych na Mukowiscydozę. 
 
Warsztaty odbędą sie w Dziekanowie Leśnym w Szpitalu im. Dzieci Warszawy ul. Marii Konopnickiej 65, 05-092 Dziekanów Leśny, dnia 05.11.2016 (SOBOTA) w godzinach od 9-16 w sali wykładowej na II piętrze.
 

05.11.2016
Magazyn "Mukowiscydoza"

Mukowiscydoza nr 46

Od redakcji

Obecny 46 numer czasopisma został zdominowany przez najważniejsze dla naszej społeczności wydarzenie sportowe w ostatnim czasie: „Bieg po oddech”. Impreza o ogólnopolskim zasięgu, zorganizowana po raz pierwszy przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, okazała się sukcesem i zapowiedziano już drugą edycję „Biegu po oddech”, która odbędzie się w Zakopanem 3 września 2017 r. Pogoda w tym roku dopisała, a liczni uczestnicy i kibice wyrażali zadowolenie z organizacji i atmosfery panującej na imprezie. „Bieg po oddech” uświetniła obecność Pani Justyny Kowalczyk, która jest Ambasadorką Towarzystwa i od lat wspomaga działania PTWM  na rzecz naszych podopiecznych. Nie zabrakło wspaniałych lekarzy: Pana prof. Tomasza Grodzkiego i dr Łukasza Woźniackiego, którzy uczestniczyli w biegu w charakterze zawodników, a dr Beata Sochań wspierała Towarzystwo w obsłudze medycznej. Ta impreza ma też inny wymiar, może nawet ważniejszy niż materialny – po raz pierwszy zebrało się tylu chorych, którzy wzięli udział w biegu i planują kontynuowanie treningów, by lepiej przygotować się do przyszłorocznego wyzwania. Dołączają do nich rodzice i rodzeństwo, a niektórzy trenują całymi rodzinami, co jest świetną promocją sportu wśród naszych podopiecznych! Ciekawe relacje uczestników tej imprezy, fotoreportaż oraz podsumowanie „Biegu po oddech” napisane przez organizatorów znajdziecie Państwo z działach Jacy jesteśmy i Z życia PTWM. Mamy nadzieję, że „Bieg po oddech” już na stałe wejdzie do kalendarza imprez biegowych w Polsce .

27.10.2016
Aktualności

Bieg Mikołajów w Zakopanem

INFORMACJA PRASOWA 14.10.2016

Bieg Mikołajów w Zakopanem! Zostań Mikołajem i wystartuj w biegu po zdrowie dzieci.

20.10.2016
Aktualności

Otwarcie Pododdziału Mukowiscydozy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5

18 października 2016 r. dokonano uroczystego otwarcia Pododdziału Mukowiscydozy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu, pierwszego ośrodka dedykowanego dorosłym chorym na mukowiscydozę w regionie Polski południowo-wschodniej. W otwarciu uczestniczyli obecny i ustępujący Prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą: Jacek Juszczyński i Dorota Hedwig, która zainicjowała powstanie tej placówki.

18.10.2016
Aktualności

Relacja z warsztatów w Rzeszowie 08.10.2016r.

 Dnia 08.10.2016 roku w Szpitalu Klinicznym nr 2 przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie odbyły się warsztaty psychologiczno – terapeutyczne dla Podkarpackiej Grupy Wsparcia Rodziców dzieci chorych na Mukowiscydozę. Starych i nowych uczestników spotkania przywitała Anna Mazur – Gałka Lider Grupy, Członek Głównego Zarządu PTWM.

14.10.2016 | Justyna Niemczyk mama 7 letniej Wiktorii
Aktualności

WARSZTATY ŻYWIENIOWE I PSYCHOLOGICZNE Dziekanów Leśny 15.10.2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty kompleksowej opieki domowej dla rodziców

osób chorych na mukowiscydozę z Województwa Mazowieckiego

 

WARSZTATY ŻYWIENIOWE I PSYCHOLOGICZNE

 

15.10.2016 (sobota)

Szpital im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym

 

05.10.2016
Aktualności

Skaner do żył dla IGICHP w Rabce Zdroju

W dniu 29 września 2016 r.  Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą przekazało na ręce profesora Henryka Mazurka, kierownika Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy IGICHP w Rabce Zdroju iluminator naczyniowy AccuVein AV400 wraz ze statywem mobilnym. Skaner do żył umożliwia  nieinwazyjną lokalizację naczyń krwionośnych.

30.09.2016
Aktualności

XV Konferencja Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy

W szpitalu w Dziekanowie Leśnym trwa XV Konferencja Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy.
150 lekarzy i innych specjalistów z całej Polski oprócz możliwości wysłuchania wartościowych wykładów dotyczących leczenia mukowiscydozy mogło odwiedzić dziś nową już wyremontowaną klinikę mukowiscydozy. Przedstawiciele PTWM mają zaszczyt uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

23.09.2016
Aktualności

Szkolenie podstawowe dla dietetyków- Dziekanów Leśny- 08.10.16r.

 

 

 


Postępowanie żywieniowe

w mukowiscydozie

Szkolenie podstawowe dla dietetyków

 

8 października  2016 r.

 

Szpital im. Dzieci Warszawy
w
Dziekanowie Leśnym k/Warszawy

 

20.09.2016