Kontakt dla prasy

Magdalena Czerwińska-Wyraz
Wiceprezes Zarządu
tel. +48 882 001 410
email: mwyraz@ptwm.org.pl


Wspierają nas

Pościel od FARO

Podziękowania dla firmy FARO za podarowanie pościeli, koców i ręczników dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą 

30.11.-1
Aspekty psychologiczne i wychowawcze

Nasze dziecko rozpoczyna edukację - jak skutecznie wspierać przekraczanie progu przedszkola i szkoły

W dobie społeczeństwa informacyjne­go, szerokiego dostępu do Internetu i środków masowego przekazu zmienia się postrzeganie funkcji szkoły i przed­szkola. I choć większość dorosłych (ro­dziców, nauczycieli) wie, co należałoby zmienić, decydenci odpowiadający za edukację naszych dzieci mają problem z podejmowaniem właściwych decyzji.

30.11.-1 | Lucyna Maksymowicz, Politechnika Koszalińska
Aspekty psychologiczne i wychowawcze

Indywidualny tryb nauczania

Czy uczniowie objęci indywidualnym nauczaniem mogą brać udział w zajęciach dla klas?

W artykule przytoczono fragmenty komunikatu Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej z dn. 21.XI.2014 r.

30.11.-1
Wydarzenia

Konferencja naukowa MUKOWISCYDOZA- DIAGNOZA I TERAPIA

24 listopada 2016 r. Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą wraz z Instytutem Nauk o Zdrowiu Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu organizuje Konferencję Naukową pn.: MUKOWISCYDOZA – DIAGNOZA I TERAPIA. Konferencja realizowana jest w ramach VIII Europejskiego Tygodnia świadomości Mukowiscydozy. Wykłady odbędą się w Auli PPWSZ w Nowym Targu, budynek Tatry, ul. Kokoszków 71. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli JM Rektor PPWSZ w Nowym Targu prof. nadzw. dr hab. Stanisław Gulak oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Jacek Juszczyński.

30.11.-1
Aktualności

1.Podkarpacki Bal Charytatywny .04.02.2017

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą organizuje I Podkarpacki Bal Charytatywny,który odbędzie się 04.02.2017 r. w Jaśminowym Dworze w Rokietnicy koło Jarosławia. Podczas balu przedstawiona zostanie prezentacja Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą oraz będzie miał miejsce występ naszego podopiecznego Macieja Dańko. Przewidywana jest również zbiórka publiczna,z której dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Koordynatorami balu są członek zarządu Anna Mazur-Gałka i pani Monika Bartnik. Wszystkim ,którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy,a tym z Państwa którzy będą obecni na balu życzymy szampańskiej zabawy. Wszelkie informacje dotyczące Balu można uzyskać pod nr. tel .782957855 u pani Ani.

30.11.-1
Aktualności

Akcja mikołajkowa 28.11. 2015 r.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję mikołajkową na rzecz chorych na mukowiscydozę, przede wszystkim wolontariuszom z Gimnazjum nr 1 w Rabce Zdroju, Liceum i Gimnazjum im. Świętej Rodziny w Rabce Zdroju oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej, Dyrektorom Szkół, sklepom w Rabce Zdroju: C.H. Steskal, Adaś (wszystkim oddziałom), C.H. Małgosia, Carrefour, Turbacz (Biedronka), Lewiatan, oraz sklepom w Mszanie Dolnej: Delikatesy Centrum i Lewiatan (Silla).

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli kwestę naszych wolontariuszy i przekazali słodycze, artykuły spożywcze oraz fundusze na przygotowanie paczek mikołajkowych dla chorych na mukowiscydozę.

Dzięki Wam wszystkim będziemy mogli udać się do Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc z Mikołajem a także sprawić trochę radości naszym najbardziej potrzebującym podopiecznym.

30.11.-1
Wspierają nas

Sprzęt medyczny od SECURA NOVA

Dziękujemy za  okazanae wsparcie na rzecz chorych na mukowiscydozę i przekazanie sprzętu medycznego do fizjoterapii płuc do celów szkoleniowych

30.11.-1
Fizjoterapia chorych na mukowiscydozę

Sól hipertoniczna w aerozoloterapii

Sól fizjologiczna. Tego określenia używa się dla roztworu chlorku sodu (NaCl) o  takim samym ciśnieniu osmotycznym jak wnętrze ludzkiego ciała (zob. więcej: „Mukowiscydoza” nr 18, str. 12 i 13). Równość ciśnień osmotycznych zachodzi tylko dla roztworu NaCl o stężeniu 0,9%. Roztwory o innych stężeniach będą albo hipotoniczne (stężenia mniejsze od 0,9%), albo hipertoniczne (większe od 0,9%).

30.11.-1 | Andrzej Pogorzelski