Kontakt dla prasy

Magdalena Czerwińska-Wyraz
Wiceprezes Zarządu
tel. +48 882 001 410
email: mwyraz@ptwm.org.pl


Aktualności

Konferencja Naukowa pn.: Mukowiscydoza - Rehabilitacja - Sport

Instytut Nauk o Zdrowiu Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu (PPWSZ) oraz Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) zapraszają na Konferencję Naukową pn.: Mukowiscydoza - Rehabilitacja - Sport. To już druga konferencja organizowana w ramach współpracy pomiędzy wyższą uczelnią z Nowego Targu a rabczańskim stowarzyszeniem, które od 30 lat wspiera chorych na mukowiscydozę.

17.11.2017
Magazyn "Mukowiscydoza"

Mukowiscydoza nr 50

Redakcja „Mukowiscydozy” świętuje swój maleńki jubileusz. Gratulujemy sobie i Czytelnikom, ponieważ spod naszej ręki wychodzi okrągły, bo 50 numer magazynu. Od chwili wydania pierwszego numeru „Mukowiscydozy” minęły 24 lata. Ten pierwszy magazyn liczył 21 stron i tworzyły go 3 osoby bardzo zasłużone dla Towarzystwa:
Ewa Kopytko, Zofi a Jurczakiewicz i Jacek Pawlik. Jesteśmy dumni z tego, że możemy kontynuować ich dzieło. To wspaniale, że taki magazyn w ogóle powstał, że istnieje i się rozwija, że jest tworzony przez ludzi bezpośrednio zainteresowanych tematami, które poruszają: przez chorych na mukowiscydozę, ich rodziców, przez lekarzy i personel medyczny opiekujący się chorymi, przez członków Zarządu i pracowników biura PTWM. Magazyn „Mukowiscydoza” można przekazywać lekarzom POZ. Nie wstyd jest pokazać go specjalistom, reprezentuje też on nasze Towarzystwo na międzynarodowych spotkaniach organizacji pacjenckich i nie ustępuje swoją zawartością merytoryczną oraz wyglądem innym czasopismom tego typu.

14.11.2017