Kontakt dla prasy

Magdalena Czerwińska-Wyraz
Wiceprezes Zarządu
tel. +48 882 001 410
email: mwyraz@ptwm.org.pl


Aktualności

PARI na dobry początek z mukowiscydozą

Indywidualne warsztaty inhalacyjne i fizjoterapeutyczne dla nowozdiagnozowanych chorych na mukowiscydozę. W partnerstwie z firmą PARI zapraszamy do udziału w projekcie indywidualnych warsztatów inhalacyjnych i fizjoterapeutycznych dla nowozdiagnozowanych chorych na mukowiscydozę.

02.01.2018
Aktualności

Życzenia

22.12.2017
Magazyn "Mukowiscydoza"

Mukowiscydoza nr 51

Grudniowy numer magazynu „Mukowiscydoza” przynosi nowe ważne tematy, poruszane przez
naszych Autorów. Bartosz Kubisa opisuje, jak najlepiej przygotować się do przeszczepienia płuc. Pan
profesor radzi aktywnie podejść do okresu oczekiwania, nie wyolbrzymiać swoich dolegliwości, ale
też nie ukrywać symptomów choroby. Dla pacjenta ważne w tym czasie jest m.in. podniesienie wagi
ciała, zlikwidowanie infekcji, w razie potrzeby poddanie się terapii odczulającej, organizacja dowozu
do szpitala, podniesienie kondycji fi zycznej i stabilność psychiczna.

22.12.2017
Aktualności

Rozbudowa w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu – powstanie nowoczesny oddział

Z ostatniej chwili

 

Rozbudowa w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu – powstanie nowoczesny oddział dla dorosłych chorych na mukowiscydozę

 

Projekt „PROPULMO - poprawa kompleksowości i jakości leczenia pacjentów ze schorzeniami układu oddechowego ze szczególnym uwzględnieniem opieki nad dorosłymi chorymi z mukowiscydozą w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego” otrzymał 11 661 653,78 zł dofinansowania ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020. Środki przyznane zostały przez Ministerstwo Zdrowia. Partnerami społecznymi przedsięwzięcia są Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą oraz Stowarzyszenie Wspierania Pulmonologii Poznańskiej, które wspólnie sfinansowały projekty architektoniczne dla szpitala.

 

21.12.2017
Aktualności

Konferencja Naukowa pn.: Mukowiscydoza - Rehabilitacja - Sport

Instytut Nauk o Zdrowiu Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu (PPWSZ) oraz Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą (PTWM) zapraszają na Konferencję Naukową pn.: Mukowiscydoza - Rehabilitacja - Sport. To już druga konferencja organizowana w ramach współpracy pomiędzy wyższą uczelnią z Nowego Targu a rabczańskim stowarzyszeniem, które od 30 lat wspiera chorych na mukowiscydozę.

17.11.2017
Magazyn "Mukowiscydoza"

Mukowiscydoza nr 50

Redakcja „Mukowiscydozy” świętuje swój maleńki jubileusz. Gratulujemy sobie i Czytelnikom, ponieważ spod naszej ręki wychodzi okrągły, bo 50 numer magazynu. Od chwili wydania pierwszego numeru „Mukowiscydozy” minęły 24 lata. Ten pierwszy magazyn liczył 21 stron i tworzyły go 3 osoby bardzo zasłużone dla Towarzystwa:
Ewa Kopytko, Zofi a Jurczakiewicz i Jacek Pawlik. Jesteśmy dumni z tego, że możemy kontynuować ich dzieło. To wspaniale, że taki magazyn w ogóle powstał, że istnieje i się rozwija, że jest tworzony przez ludzi bezpośrednio zainteresowanych tematami, które poruszają: przez chorych na mukowiscydozę, ich rodziców, przez lekarzy i personel medyczny opiekujący się chorymi, przez członków Zarządu i pracowników biura PTWM. Magazyn „Mukowiscydoza” można przekazywać lekarzom POZ. Nie wstyd jest pokazać go specjalistom, reprezentuje też on nasze Towarzystwo na międzynarodowych spotkaniach organizacji pacjenckich i nie ustępuje swoją zawartością merytoryczną oraz wyglądem innym czasopismom tego typu.

14.11.2017
Aktualności

Podziękowania za ufundowanie lodówek

W imieniu pacjentów Centrum Leczenia Mukowiscydozy i Zespołu Centrum w Dziekanowie Leśnym serdecznie dziękujemy panu Mateuszowi Majewskiemu za ufundowanie 12 lodówek.

Dzięki temu hojnemu darowi każdy z pokojów Centrum został zaopatrzony w lodówkę - ku radości pacjentów i rodziców.
Wielkie podziękowania!

01.10.2017
Aktualności

Warsztaty fizjoterapeutyczne ,,Najnowsze trendy w światowej fizjoterapii

Podkarpacka Grupa Wsparcia PTWM
Serdecznie zaprasza rodziców chorych na mukowiscydozę z Podkarpacia i nie tylko na warsztaty fizjoterapeutyczne z mgr.Mikołajem Kowalskim.

27.09.2017
Aktualności

Rok szkolny

Kochani,
zbliża się nowy rok szklony.
Wszystkim uczniom, zarówno tym debiutującym jak i kontynuującym naukę życzymy samych sukcesów.
Informujemy, że na naszej stronie internetowej można pobrać informację o mukowiscydozie kierowaną do nauczycieli.
Wierzymy, że zbiór porad pomoże naszym dzieciom bezpiecznie rozpocząć edukację.

Plik PDF

01.09.2017