Teraz jest 25 lis 2017, o 08:45

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: kawa na kaszel?
PostNapisane: 12 kwi 2008, o 20:13 

Od jakiegoś czasu zauważam, że kawa działa dobrze na moje płuca. Mianowice, są dni kiedy kaszlę, ale "idzie" to ciężko a czasami wręcz niemożliwe. Kiedyś jeszcze myślałem, że to samo można uzyskać pijąc wino, ale to było tylko chwilowe polepszenie. Także jak mi nie pomaga pulmozyme to piję kawę (z resztą i tak ją pije codziennie), jak do tego jeszcze dodać półgodzinny spacer lub inny wysiłek fizyczny to efekt jest naprawdę dobry.

także, moje główne pytanie brzmi - czy kofeina zawarta w kawie może rozrzedzać plwocinę? czy ktoś ma podobne odczucia, a może mi się poprostu wydaje

pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 16 kwi 2008, o 22:55 

kiedyś krążyła opinia ze pepsi jest dobra na odpluwanie.
Może to właśnie kofeina? Jest to jednak nie potwierdzone klinicznie !!!

Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2008, o 16:53 

na stronach internetowych znalazłem kilka informacji o kofeinie:

„Kofeina umożliwia lepsze skupienie uwagi i wydłuża czas koncentracji. Kofeina może również poprawiać pamięć i logiczne myślenie.
Warto również dodać, że nieduża ilość kofeiny redukuje ryzyko wielu groźnych chorób i zalecana jest szczególnie kobietom. Przede wszystkim zmniejsza odczyn zapalny w organizmie, obniża ryzyko otyłości i cukrzycy typu II. Kofeina wpływa też pozytywnie na nasze oskrzela, zwiększając ich światło i ułatwiając oddychanie. Polecana jest więc przy napadach duszności oraz przy astmie oskrzelowej.”

I jeszcze kilka porad dr Petera J. D’Adamo i Catherin Whitney:
„Jeśli masz grupę krwi A lub AB i cierpisz na alergie lub masz problemy z oddychaniem, bądź świadom, że produkty mleczne znacznie zwiększają ilość wydzielanego śluzu. Organizm ludzi z grupą krwi A i AB produkuje podwyższoną ilość śluzu w porównaniu do grup 0 i B. Należy więc unikać spożywania produktów mlecznych takich jak: mleko, lody, masło, ser biały, maślanka, sery brie, gouda, parmezan, szwajcarski, camembert” i jeszcze kilka serów żółtych, których nie będę wymieniał bo nawet o nich nie słyszałem. Autor poleca takie substytuty: mleko sojowe, ser sojowy, jogurt, kefir, mleko kozie, ser mozzarella, kozi, ricotta, feta. Więcej informacji można znaleźć w książce ich autorstwa „Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi”.

Ale poczekajmy na zdanie eksperta.

Tytuł:
PostNapisane: 19 kwi 2008, o 22:36 

Dziękuję za wieści o kofeinie :) teraz będę mogla bardziej "legalnie" sięgnąć po cole - z mała dozą przewagi "ZA" hihi :lol: pozdrawiam - nałogowy coolowiec 8)

Tytuł:
PostNapisane: 20 kwi 2008, o 23:17 

kawa, kawa i jeszcze raz kawa :) , aż wątroba się "wypali" :D oczywiście żarcik :)

Tytuł:
PostNapisane: 6 cze 2008, o 14:53 

dzisiaj przy okazji wizyty u lekarza, zapytałem się jak to jest z tą kawą. A więc tak, to co zapamiętałem. W kofeinie (kawa, cola i inne) zawarta jest niejaka TEOFILINA, czy jakoś tak, i jest również lekiem, który stosuje się u osób z astmą, i powoduje rozszerzanie się oskrzeli, także teraz kończę i idę na kawę :D :D :D

Strefa czasowa: UTC + 1