Teraz jest 22 lis 2017, o 06:12

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 maja 2011, o 15:46 

Jako ze nie byłem w Falentach to czekam na relacje osób, które miały okazję uczestniczyć w Konferencji. Jak było? Czy się podobało? Wrażenia, opinie, sugestie, ogólnie wszytko z tym związane ...

Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2011, o 19:21 

oj działo się działo, byłem na wszystkich wykładach. Jak zwykle ciekawie było na wykładzie profesora Walkowiaka, dużo pytań z sali. Na wykładzie dr Ciszka o problemach nefrologicznych wywiązała się ciekawa polemika pomiędzy rodzicami, dr Ciszkiem i prof. Walkowiakiem. Szkoda, że tak mało czasu zostało na wykład pani Zubrzyckiej o psychopedagogicznych aspektach mukowiscydozy u dzieci. Tym tematem na pewno zainteresowani są rodzice dzieci, które niechętnie afirmują się w swoim środowisku ze swoją chorobą.
Drenaż ułożeniowy w formie, która kiedyś była standardem (oklepywanie z głową skierowaną w dół) odchodzi bezpowrotnie do lamusa. Mówiła o tym dr Orlik. Bezpieczeństwo pobytu w szpitalu i odpowiedzialność chorych podczas wspólnych spotkań w czasie leczenia, to temat poruszony przez panią Bożenę Pustułkę. Problem niepłodności męskiej części populacji chorych na mukowiscydozę przedstawił Jan Karol Wolski z przychodni lekarskiej nOvum. W tym temacie chętnie bym podyskutował, bo w pewnej kwestii nie zgadzam się, ale nie było okazji.
Dużo wystawców: sprzęt inhalacyjny, odżywki, dezynfekcja, tlenoterapia, fundacje - było w czym wybierać. A... mieli sporo darmowych próbek i gadżetów :lol:
W kuluarach na sofach toczyły się niekończące się rozmowy. Tradycyjnie dobre jedzenie, choć na "kartki" :wink:
no ale najciekawiej było na Walnym. Pojawił się człowiek w czarnym garniturze. Nie brał udziału w wykładach. Zdaje się, że przyjechał specjalnie na Walne. Zgłosił 9 "diabelskich" wniosków zmian w regulaminach subkont. Wszystkie przepadły z kretesem i wywołały oburzenie miażdżącej większości "zjazdowiczów". Dziwne, jak szybko się pojawił, tak szybko zniknął, zdaje się z nie tęgą miną. Kto to? Prywatnie "Ojciec", społecznie "Dyrektor" pewnego północno-wschodniego oddziału. :P

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2011, o 07:43 

Po pierwsze nie ktoś w czarnym garniturze tylko Ksiądz Prawosławny który ma chorą córkę , w Polsce nie mieszkają sami katolicy, po drugie , nie pojawił się nie wiadomo skąd bo był cały boży dzień na wykładach ,po trzecie nie życzę sobie żeby ktoś obrażał mojego męża mówiąc na niego ZŁO, bo ten człowiek robi więcej dla chorych dzieci niż wy wszyscy razem wzięci , poświęca się im bezgranicznie , niech wszyscy będą takim ZŁEM , a dzieci będą miały lepiej . Po czwarte jak ktoś chce coś napisać , to proszę najpierw się dowiedzieć kim dana osoba jest i co sobą reprezentuje , a dopiero brać się za ocenianie i oczernianie . Po piąte , Ks. Andrzej jest dyrektorem Oddziału Północno-Wschodniego Fundacji MATIO , bo rodzice nie należą tylko do jednej fundacji i właśnie dzięki takiemu człowiekowi jak Ks.Andrzej , nasz oddział prężnie działa , a wnioski które przedstawił na walnym , gdyby przeszły to byłoby tylko i wyłącznie dla WASZEGO dobra, ale widocznie te zebrania są po to jak to wiele rodziców twierdzi , żeby się spotkać i pogadać ,a może coś jeszcze , bo na pewno nie po to aby wdrożyć w życie coś co przyniosło by korzyść.
-Prawna i kanoniczna żona Księdza Andrzeja ,matka chorej Zuzi
www.zuzia.muko.med.pl

Tytuł:
PostNapisane: 12 maja 2011, o 12:40 

tatusiek napisał(a):
...no ale najciekawiej było na Walnym. Pojawił się człowiek w czarnym garniturze. Nie brał udziału w wykładach. Zdaje się, że przyjechał specjalnie na Walne. Zgłosił 9 "diabelskich" wniosków zmian w regulaminach subkont. Wszystkie przepadły z kretesem i wywołały oburzenie miażdżącej większości "zjazdowiczów".

Nazywajmy osoby po imieniu - wszyscy wiedzą że chodzi o ks. Andrzeja Opolskiego. Już w niedzielę dowiedziałem się co ksiądz "działał" na konferencji - ale jako że mnie tam osobiście nie było, to nie będę oceniał. Z tego co wiem było ostro :D

Ks. Andrzej napisał(a):
...nie życzę sobie żeby ktoś obrażał mojego męża mówiąc na niego ZŁO, bo ten człowiek robi więcej dla chorych dzieci niż wy wszyscy razem wzięci , poświęca się im bezgranicznie , niech wszyscy będą takim ZŁEM , a dzieci będą miały lepiej

U nas na uczelni z racji mojego piekielnego nazwiska mówili kiedyś do mnie "helfajer ... Zło, a Zło jest Dobre". W tym przypadku coś w tym powiedzeniu naszym uczelnianym jest :D

Po za tym założyłem ten post żebyście mi poopowiadali coś miłego o Falentach, a wy "jedziecie" po sobie, jak walec po asfalcie - nie ładnie. Jak was spotkam to dostaniecie z liścia :P Jeden i drugi tak samo mocno

A wracając do ks. Andrzeja to poznałem go w zeszłym roku w Krakowie. Nie było często okazji żeby pogadać, ale ogólnie nie mam nic do niego.

Jak pisze jego żona ksiądz dużo pomaga innym - i to akurat jest racja. Tu chyba nie trzeba nic dodawać. Jako że jest "szefem" oddziału MATIO to dodatkowo daje mu szersze możliwości działania.
Gdybym był np. prezesem Orlenu to co rok rzucił bym kasę na działania na rzecz mukowiscydozy. Ksiądz wykorzystuje swoją pozycję do działań na rzecz chorych i bardzo dobrze. I chyba jak każdy ma swoje zdanie na jakiś tam temat. Komuś się to może podobać, a komuś nie.

To tyle ode mnie na razie :)

Strefa czasowa: UTC + 1