Teraz jest 21 lis 2017, o 01:35

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2008, o 18:43 
Administrator

Dorota Hedwig napisał(a):
59 osób to faktycznie nie mało, zgadzam sie z pewnymi stwierdzeniami i nie uważam że ludzie zbierający 1% w innych fundacjach robią żle. Nie twiedzę też ze nasza decyzja była i jest najlepsza. Są pojedyncze głosy , prosilismy juz w tamtym roku aby osoby ktore chcą żeby nastapiła zmiana wystapiły do zarządu oficjanie. Przez cały rok nadeszły dwa listy w tej sprawie. Pytam dlaczego tak mało, zdecydowanie łatwiej byłoby Zarządowi podejmowć decyzję. Pozdrawiam Dorota Hedwig

Przeniesiono post z tematu "Pytanie do zarządu"

Admin Gabriel

Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2008, o 21:00 

stanowisko ministerstwa finansów w sprawie przekazywania 1%
http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const ... 3&typ=news

Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2008, o 22:30 

Uważam, że sonda na temat 1 % podatku , na stronach PTWM jest bardzo dobrym pomysłem i chyba w ten sposób najszybciej można poznać opinię członków tego towarzystwa

Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2008, o 21:20 

Anka napisał(a):
Uważam, że sonda na temat 1 % podatku , na stronach PTWM jest bardzo dobrym pomysłem i chyba w ten sposób najszybciej można poznać opinię członków tego towarzystwa

To już drugi głos w tej dyskusji za umieszczeniem sondy w sprawie 1%. Wynik uważam za z góry przesądzony. A zastanawialiście się co dalej?
Kto zajmie się rozliczaniem subkont z wpłat 1 procenta - jedna osoba?, księgowa, która i tak pracuje ponad siły. W fundacji Anny Dymnej jest trzy księgowe, dwóch prawników, trzech doradców, ogółem 30 pracowników. Czy nasze Towarzystwo stać na tylu pracowników?
Jak sprawiedliwie podzielić inną pomoc pomiędzy beneficjentów? Czy tych, którzy mają dużo na subkontach pomijać przy podziale? Mniej zaradni sugerowaliby właśnie takie rozwiązanie. Ale czy jest ono słuszne? Przecież Towarzystwo działa w interesie wszystkich chorych.
Jeśli większość środków z 1% będzie trafiać na subkonta, a pozostałe środki jakie będzie mieć do dyspozycji Towarzystwo wystarczą jedynie na bieżącą działalność to co z organizacją szkoleń, wydawaniem czasopisma, organizowaniem szkoleń dla lekarzy, zabezpieczeniem obsługi przeszczepów, paliwem do samochodu, zakupem nutridrinków, sprzętu do wypożyczalni, wyjazdem na zagraniczne sympozja i szkolenia, pomocą dla oddziałów terenowych, budową centrum leczenia?
Jak ustrzec się i zabezpieczyć przed wyłudzaniem pieniędzy z subkont. O lewych fakturach na gigantyczne kwoty dużo pisało się w księdze gości i w sprawozdaniu z działalności Towarzystwa.
Jest wiele dylematów do rozwiązania, problemów o których nie wszyscy zdają sobie sprawę. Pani Jola coś na ten temat wie, bo swego czasu bardzo pomogła Towarzystwu. I była to pomoc w interesie wszystkich. Jestem pełen podziwu dla Pani wiedzy i kompetencji, tym bardziej jestem zaskoczony obecnym stanowiskiem w sprawie 1%. Zastanawiam się ilu rodziców stać na zorganizowanie zbiórki pieniężnej w hipermarkecie, koncertu i przeznaczenie tej kwoty do wspólnego worka?
Na usta ciśnie mi się powiedzenie, które polecam do przemyślenia wszystkim, nie tylko uczestnikom tej dyskusji "Jak zdejmiesz klapki z oczu zobaczysz świat w szerszej perspektywie"
pozdrawiam serdecznie wszystkich

Tytuł:
PostNapisane: 8 maja 2008, o 21:35 

W osobnym poście zwracam się do Pani Joli o wyjaśnienie takich wątpliwości:
- czy wpłaty 1% na subkonto powiększają dochód?
- kiedy chory straci z tytułu powiększenia dochodu zasiłki, renty, pielęgnacyjne itp?
- o ile dobrze pamiętam ustawa o pożytku zwalnia OPP z opodatkowania od wpłat 1%, a co z opodatkowaniem wpłat bezpośrednio dla chorych?
na razie tyle
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2008, o 10:18 
witam Wszystkich uczestników rozmowy ;)
postaram się wypowiedzieć w kwestii zadanych pytań ale bardzo proszę o skorygowanie mojej wypowiedzi gdybym się myliła

- czy wpłaty 1% na subkonto powiększają dochód?

dochód - ale czyj ?
1/ PTWzM wtedy kiedy stanowią jego przychód a ono je rozdysponuje zgodnie ze statutem
2/ PTWzM nie ma oddzielnych subkont dla swoich podopiecznych , jest to jedno konto na którym zbierane są wszystkie środki i tylko z wyciągów bankowych można stwierdzić na kogo mają być przeksięgowane.
W innych fundacjach jest sprawa prosta bo człon główny numeru konta się nie zmienia tylko cztery ostatnie cyfry i wtedy bank od razu dokonuje wpłaty na konkretnego chorego. W Towarzystwie tak naprawdę te subkonta zostały stworzone dla potrzeb księgowych i nadano im numery wewnętrzne
Dochodem dla członka Towarzystwa będą dopiero wtedy kiedy zostaną one mu wypłacone - ale w tej kwestii doskonale zorientowana jest Pani Bożenka /bo z tego co zostało ustalone to środki z subkont Towarzystwa dotyczące refundacji leków i przeszczepów są zwolnione z racji tej że są to zadania realizowane przez Towarzystwo przed zmianą Ustawy a ponieważ nadal są kontynuowane to w tym zakresie są zwolnione/ .
Mam nadzieje że udzieliłam jasnej odpowiedzi
- kiedy chory straci z tytułu powiększenia dochodu zasiłki, renty, pielęgnacyjne itp?
tutaj sprawa jest jasna straci prawo jeżeli jego dochody przekroczą kwotę limitu do poszczególnych świadczeń w przypadku renty jest też tzw.częściowe ograniczenie
limity te zmieniają się co roku w tym wiem że zostaną powiększone o kwotę zwrotu z tytułu ulgi prorodzinnej
- o ile dobrze pamiętam ustawa o pożytku zwalnia OPP z opodatkowania od wpłat 1%, a co z opodatkowaniem wpłat bezpośrednio dla chorych?
podatkiem od spadków i darowizn opodatkowany nie jest darczyńca tylko obdarowany
nie do końca jasne jest dla mnie to pytanie - proszę o bardziej precyzyjne bo wydaje mi się że już na nie odpowiedziałam powyżej

BARDZO PRZEPRASZAM za tak późną odpowiedz ale mam mamę w ciężkim stanie w szpitalu i nie jestem w stanie monitować na bieżąco co dzieje się na forum.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE

P.S.
Ja jednak postulowałabym za sondą bo Towarzystwo jest dla chorych a nie chorzy dla Towarzystwa , a co będzie dalej pozwólmy zadecydować członkom. Wierzę w ludzką solidarność i jestem przekonana że wpłaty z 1% powinny wpłynąć zgodnie z wolą darczyńcy /i nie będzie to dodatkowym obciążeniem dla Pani Księgowej bo ona ma te subkonta stworzone a do rozliczeń jest opracowany program - więc nie wyolbrzymiajmy problemu- poza tym pracują w Towarzystwie jeszcze 3 osoby/. Jeśli będzie trzeba na pewno zgłoszą się chętni do pomocy.

To oczywiście moje zdanie i jak zawsze czekam na opinie i komentarze innych członków Towarzystwa
:D [/b]

Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2008, o 19:24 
do Tatuśka ;)

nie daje mi spokoju jedno Pana stwierdzenie , cytuję :
"Jeśli większość środków z 1% będzie trafiać na subkonta, a pozostałe środki jakie będzie mieć do dyspozycji Towarzystwo wystarczą jedynie na bieżącą działalność to co z organizacją szkoleń, wydawaniem czasopisma, organizowaniem szkoleń dla lekarzy, zabezpieczeniem obsługi przeszczepów, paliwem do samochodu, zakupem nutridrinków, sprzętu do wypożyczalni, wyjazdem na zagraniczne sympozja i szkolenia, pomocą dla oddziałów terenowych, budową centrum leczenia? "

w Falentach na pewno będzie sprawozdanie finansowe bardzo proszę posłuchać z jakich źródeł i w jakiej wysokości Towarzystwo otrzymuje środki finansowe na utrzymanie kosztów ponoszonych przez PTWzM .... sama jestem bardzo ciekawa tego sprawozdania ....

APEL DO TOWARZYSTWA :
A co do budowy centrum leczenia - skończyła się akcja 1% może zrobić nowe plakaty o zbiórce pieniędzy na centrum , sama chętnie porozwieszam gdzie się tylko da , powinna się też zmienić strona "podaruj 1%...." ale to prośba do administratora - linki są mile widziane z przesyłaną korespondencją ;)

z uszanowaniem
J.O.

Tytuł:
PostNapisane: 9 maja 2008, o 20:41 

Ja uważam, że zgoda na zbieranie 1% na indywidualne subkonta nie wiele zmieni w finansach Towarzystwa. Przecież, teraz jak ktoś chce zbierac 1% dla siebie i tak to robi, tyle tylko, że w innej fundacji...

Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2008, o 20:33 
Administrator

W pierwszym dniu szkolenia w Falentach, 23 maja, pani Bożena Książek-księgowa PTWM udzieli państwu wszelkich informacji na temat źródeł finansowania działalności Towarzystwa i sposobu rozdzielania pomocy finansowej dla chorych na mukowiscydozę. Omówiona zostanie także kwestia 1%. Wszystkie zaprezentowane podczas wykładu informacje ukażą się w materiałach pozjazdowych i na naszej stronie internetowej.

Tytuł: szkoda .....
PostNapisane: 17 maja 2008, o 20:02 
szkoda że temat ucichł , bo można by wiele kwestii poruszyć a tak musimy czekać na prelekcję Pani Bożenki - w końcu po to jest forum żeby porozmawiać i dowiedzieć się czegoś więcej ..... no nic - jest jak jest ;)
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2008, o 20:51 
Administrator

wpis z księgi gości:
Witam wszystkich, rozgorzała dyskusja na temat wpłat 1%. Wynik sondy jest już chyba przesądzony, ale chciałabym prosić wszystkich aby jeszcze raz przemyśleli swoją decyzję. Wpłacamy 1% na subkonta i co nam to daje, tylko a może aż własne zabezpieczenie w środki na leczenia naszych dzieci. Zastanówmy się ile tych pieniędzy jesteśmy w stanie sami zebrać. To oznacza koniec z plakatami, kalendarzykami i innymi możliwościami zebrania pieniędzy na działalność naszego Towarzystwa, bo chyba nie będziemy brać tych rzeczy wydrukowanych za pieniądze wspólne w celu osiągnięcia własnych korzyści. Do ilu osób bez tych gadżetów dotrzemy? a może każdy sam będzie je drukował dodając nr konta swojego dziecka?. Może nie wszyscy wiedzą, że aby organizacje takie jak nasza mogły korzystać z dofinansowania do różnych programów muszą posiadać własne środki, które w większości są właśnie z tego 1%. Ktoś kiedyś napisał, że są instytucje wspierające organizacje pożytku publicznego tylko nie dodał które, a szkoda. Ja nie znam takowych które by z własnej nie przymuszonej woli znalazły same nasze Towarzystwo i wspomagały w sposób ciągły. Czy to koniec z naszą wypożyczalnią i pomocą w zakupie leków przez Towarzystwo? Gdzie podziały się nasze marzenia o stworzeniu lepszych warunków do leczenia naszych dzieci na poziomie zachodniej Europy? Kto da nam na to pieniądze?- może NFZ?, tak jak nam refunduje leczenie w tej chwili? Zastanówmy się nad powiedzeniem wszyscy za jednego, jeden za wszystkich. Może warto go zmienić na wszyscy dla jednego, jeden dla wszystkich.

wpis od: Anna Kobyłecka

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2008, o 21:33 
witam ;)

masz rację Aniu że pewne środki są przydzielane w proporcji do środków własnych uzyskanych przez Towarzystwo w zależności od zadań realizowanych, ale powiedz mi proszę jeśli możesz o jaki procent wpłat pomniejszą się przychody Towarzystwa jeżeli każda z osób proszących teraz o wpłaty 1% na subkonta chorych założy to subkonto w innym Towarzystwie? jak wtedy zmienią się przychody PTWM jeżeli hipotetycznie każda z tych osób będzie prosiła o wpłaty na inne Towarzystwo czy Fundacje ? a może nie będzie to miało żadnego znaczenia bo PTWM jest już tak znane że i tak uzyska te same środki ? jak uważasz ?
Jesteś bardzo mądrą osobą o dużej wiedzy i doświadczeniu, zgadzam się z Tobą w kwestii "wszyscy dla jednego" powiedz mi więc proszę dlaczego wszystkie inne Fundacje i Towarzystwa nie mają takich dylematów w tym temacie? PTWM jest jedynym które ma taki problem 1%, czy to oznacza że pozostałe Towarzystwa nie będą mieć środków na realizację celów statutowych?
Wiem że nasze Towarzystwo działa i funkcjonuje dzięki wielkiej i nieocenionej pracy Zarządu i ludzi w nim zatrudnionych ale zauważ proszę że każdy z nas ma też swój maluteńki wkład bo każdemu z nas zależy żeby to wszystko się "kręciło"- i nadal będzie zależeć tylko PROSZĘ nie mów mi że mam zmienić Towarzystwo;(

Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2008, o 22:46 

dobrze Pani Jolu! A o jaki procent zwiększą się twoje środki na subkoncie z chwilą gdy będzie możliwość ich gromadzenia? Czy o taki, który pozwoli zapłacić za lek który potrzebny jest Twojemu dziecku? A jeśli będzie to za mała kwota to gdzie się zwrócisz o pomoc? Co wtedy powiesz? Dołóżcie mi, bo sama za mało zgromadziłam, przecież jestem członkiem tego Towarzystwa i mi się należy?! Walczyliśmy o życie naszej córki zawsze, w każdej chwili, ale zawsze przez dobro ogółu. Organizowaliśmy zbiórki za pośrednictwem Matio i PTWM, bo wiedzieliśmy i mieliśmy świadomość, że sami nic nie zrobimy, nie obronimy się przed tą straszną chorobą. Liczyliśmy na to, że w chwili ostatecznej uzyskamy pomoc od innych ludzi "za wstawiennictwem niebios". Stało się inaczej, córce już nie pomożemy, ale jeśli to możliwe chcemy dalej pomagać wszystkim chorym. Uwierz mi proszę, żadne pieniądze zgromadzone przez ciebie nie zmienią przeznaczenia . Możemy je zmienić wspólnie.

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 19:02 

To normalne, że będą dwa obozy - za i przeciw. W poprzednich latach z 1% udawało mi się zebrac dużo pieniędzy bo ok 15tyś. rocznie. Nie wiem jak w tym rok. Dzięki temu stac mnie na zapewnienie wszystkiego co najlepsze mojemu dziecku. Nie korzystam z pomocy PTWM i mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała tego robic. Dzięki temu, że stac mnie na leczenie własnego dziecka potrafię i angażuję sie w zbiórki dla ogółu. Mówienie, że rodzice zbierający 1% dla siebie to egoiści jest krzywdzące, bo tak naprawdę nie znacie nas i nic o nas nie wiecie. Każdy radzi sobie tak jak umie i warto dac członkom towarzystwa prawo wyboru czy chcą zbierac pieniądze z 1% dla siebie w PTWM czy też chcą zbierac do tak zwanego "wspólnego worka".

ps
Faktycznie mało głosów na forum w tej sprawie bo na priv. dużo osób podziela zdanie Pani Joli.
Pozdrawiam serdecznie

Tytuł:
PostNapisane: 19 maja 2008, o 20:07 
...."Dołóżcie mi, bo sama za mało zgromadziłam, przecież jestem członkiem tego Towarzystwa i mi się należy?!...."

Rzeczywiście nie zna mnie Pan, nigdy w życiu do nikogo nie powiedziałam że mi się coś należy .... mogę prosić, tłumaczyć i od niedawna potrafię też żebrać :( - bardzo to przykre co Pan napisał, proszę najpierw zasięgnąć przynajmniej opinii o osobie którą Pan ocenia ......

pozdrawiam

p.s.
chyba że właśnie taką opinie wystawiono mi w Towarzystwie, a byłby to dla mnie spory cios i rzeczywiście nie miałabym tam czego szukać

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1