Teraz jest 20 lis 2017, o 22:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 wrz 2012, o 20:24 
Administrator

Ruszyła nowa odsłona strony internetowej Towarzystwa. Zapraszam do wyrażania swojej opinii.

PostNapisane: 24 wrz 2012, o 08:24 

Ja to nigdy nie mogę połapać się w tego typu "nowościach". Człowiek ma tendencje do przyzwyczajania się, a teraz trzeba poświęcić trochę więcej czasu na odnalezienie niektórych rzeczy na stronie. A tak to nie mam innych zastrzeżeń :D

PostNapisane: 25 wrz 2012, o 18:42 
Administrator

Prosimy o podpowiedzi do jakich funkcjonalności chcielibyście mieć dostęp ze strony głównej. Np. do subkont?

PostNapisane: 25 wrz 2012, o 22:01 

M.in. do subkont właśnie, jak na razie trzeba wejść w aktualności, gdzie piszecie o subkontach a potem można dopiero wejść dalej. Nie widzę, też w spisie treści na stronie głównej zakładki "Czasopismo". Na razie tyle rzeczy przychodzi mi do głowy :D

PostNapisane: 26 wrz 2012, o 20:53 

Na stronie pojawił się link pod nazwą Magazyn. Kryją się pod nim wszystkie numery "Mukowiscydozy". Nazwę Magazyn uważam za nietrafioną. Może sugerować np. magazyn jako pomieszczenie. Na poprzedniej wersji strony była nazwa Czasopismo. O ile się orientuję "czasopismo" zastąpiło wcześniejszą nazwę "biuletyn". Dlaczego? Otóż w projekcie do PFRON o dofinansowanie wydruku, posługiwano się słowem czasopismo i PFRON wymógł zmianę nazewnictwa właśnie na "czasopismo". Ale....może coś się zmieniło o czym nie wiem?

PostNapisane: 26 wrz 2012, o 21:04 

To jeszcze dorzucę, że przydałby się link pod nazwą "Jak zostać członkiem PTWM"

PostNapisane: 28 wrz 2012, o 22:11 

Szanowni Państwo, jako osoba, którą Zarząd Główny PTWM wskazał jako odpowiedzialną za przygotowanie nowej strony www naszej organizacji, dziękuję za wszystkie uwagi i komentarze. Szczegółowo o motywach, dla których zdecydowaliśmy się na zmiany, szczególnie tą dotyczącą Księgi Gości, mam nadzieję napisać w kolejnym numerze "Mukowiscydozy".

Rozumiem, że każda zmiana, szczególnie tak gruntowna, może wywoływać różne emocje i zapewne będzie musiało upłynąć jeszcze trochę czasu nim wszyscy przyzwyczaimy się do nowej strony. Pragnę zapewnić, że trwają prace nad dalszą rozbudową serwisu i uruchomieniem pozostałych funkcjonalności, które zostały dla niego zaprojektowane.
Proszę o dalsze uwagi, zarówno tutaj na Forum, jak i bezpośrednio na adres email pwyraz@gmail.com. Jak Państwo być może zauważą, część z sugerowanych powyżej zmian wprowadziliśmy do serwisu od ręki.

Tymczasem wszystkich tych z Państwa, którym w nowym serwisie szczególnie brakuje Księgi Gości, gorąco zachęcam do zwiększenia swojej aktywności zarówno tutaj, jak i na profilu PTWM na Facebooku.

PostNapisane: 29 wrz 2012, o 22:26 

Strona jest nowoczesna. Ale brakuje mi troche dawnych kolorów. Lubiłam tamtą zieleń... W końcu kolor nadziei :wink: Może tutaj też warto złamać biel... Pozdrawiam, Marta

PostNapisane: 1 paź 2012, o 20:22 

Witam,
no to może też dołączę się do rozmowy o naszej nowej stronie :) Myślę, że warto zamieścić druki zamówień na leki i suplementy diety na stronie głównej, dobrze też byłoby, by dało się je zgrać na swój twardy dysk i wypełniać jako np. dokumenty Wordowe.
Olga

PostNapisane: 2 paź 2012, o 16:50 
Administrator

Olga@
w programach pomocowych (dolny lewy róg strony) znajdują się aktywne linki do formularzy zamówień. Po kliknięciu na link otwiera się nowe okno z formularzem zapisanym w pdf. Na otwartej stronie z formularzem po zjechaniu myszką w dolny prawy róg pojawi się 6 ikonek. Jedna z nich przedstawia dyskietkę za pomocą której możemy zapisać formularz na dysku swojego komputera. Ikonka drukarki umożliwia zrobienie wydruków bezpośrednio z internetu. Inne ikonki umożliwiają zmianę orientacji strony i pomniejszenie lub powiększenie.

PostNapisane: 3 paź 2012, o 10:50 

@Admin Gabriel
No właśnie o to mi chodziło, że zamówień trzeba tak głęboko szukać, bo "aż" w programach pomocowych :wink: , a tam aktywny link jest w tekście, a nie zawsze chce się i ma się czas przeszukiwać (czytać) teksty - więc może by tak zrobić link do zamówień bezpośrednio na stronie głównej? Co dotyczy tych druków PDF-ach, to z kolei muszę najpierw wydrukować dokument, by móc do niego wpisać swoje dane. A może by tak zrobić je również jako dokumenty Wordowe, by "leniuchy" (takie jak ja :D :D ) mogły je wypełnić w komputerze i pozostałby im tylko odręczny podpis :roll: ? Pozdrawiam!

PostNapisane: 10 paź 2012, o 19:20 

Szkoda że stworzono na siłę coś co nikomu się nie podoba.
Arogancko
Podcięto nam rodzicom i dzieciom ostatnią gałąź kontaktu prostego między sobą
Ciekawe ile zarobił ktoś

PostNapisane: 11 paź 2012, o 23:57 

@jagoda

Szanowna Pani,

Jako, że niejako wywołała mnie Pani do tablicy, czuję się w obowiązku odpowiedzieć na Pani ostatniego posta.
1. Projekt reedycji serwisu www został zaakceptowany jednogłośnie przez ZG PTWM - ciało statutowe, które zostało wybrane przez Walne Zgoromadzenie Członków PTWM. Decyzja została podjęta w ramach przysługujących ZG kompetencji. Wybór wykonawcy nowego serwisu został dokonany w drodze konkursu ofert. Reedycja strony została poprzedzona jakościową analizą potrzeb PTWM jako OPP. Choćby powyższe wpisy świadczą o tym, że nie każdy podziela Pani opinię i ocenę tego projektu.
2. Decyzja o wyłączeniu Księgi Gości ze struktury strony i przeniesieniu jej na zewnątrz oficjalnej strony została podjęta jednogłośnie przez ZG PTWM. Głównym powodem, dla którego ZG zdecydował się na taki krok, były powtarzające się w Księdze wpisy o charakterze insynuacji i pomówień, które nie tylko świadczyły o braku kultury i ignorancji ich autorów, ale także utrudniały bieżące prace ZG np. komplikując relacje ze środowiskiem lekarskim, równolegle zniechęcając potencjalnych darczyńców/sponsorów do wspierania PTWM. Ocenie pozostałych użytkowników Forum pozostawiam, czy Pani ostatni wpis wyczerpuje te znamiona.
3. Dowodem na to, że żadna gałąź nie została podcięta jest powyższa dyskusja, czy też rosnąca liczba subskrybentów i uczestników dyskusji na profilu Facebook PTWM. Dodam, że był to efekt zakładany i oczekiwany.
4. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, potwierdzam otwartość na sugestie dotyczące dalszego rozwoju nowego serwisu.

Powyższe nie jest oficjalnym stanowiskiem ZG PTWM, jedynie prywatną opinią członka ZG oddelegowanego do realizacji projektu reedycji serwisu internetowego PTWM.

Piotr Wyraz

PostNapisane: 22 paź 2012, o 20:05 

Może ktoś mi pomoże, bo ja nadal nie mogę znaleźć Subkonta 1% mojej córki...

PostNapisane: 23 paź 2012, o 07:02 

- subkonta: https://subkonto.ptwm.org.pl/subkonto/
- subkonta 1%: https://subkonto.ptwm.org.pl/subkonto_1/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1