Teraz jest 23 lis 2017, o 14:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 wrz 2012, o 20:38 

Minister Zdrowia podpisał rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, w którym znalazło się nowe świadczenie: „Domowa antybiotykoterapia dożylna w leczeniu zaostrzeń choroby oskrzelowo-płucnej u pacjentów z mukowiscydozą”. Jak widzę po wpisach na fc wszyscy są happy. Ale.... czy wszyscy wiedzą z jak wielką odpowiedzialnością wiąże się stosowanie antybiotyków przez chorego w domu? Czy rodzice dorośli do wzięcia odpowiedzialności za proces leczenia swojego dziecka w domu? Jeden błąd rodzica i znajdą się tacy, którzy obnażą niedoskonałości wprowadzonego udogodnienia. Co o tym sądzicie?
Zygmunt Zagórski

PostNapisane: 3 paź 2012, o 20:11 

Obawiam się leczenia dożylnego mojej córki lat 12 w domu, ponieważ już w szpitalu zdarzyały się problemy a to z wkłuciem wenflonu a raz doszło do uczulenia na lek. Pytałam się też najbliższej pielęgniarki i ona nie ma takich uprawnień by podawać leki dożylnie.
Kto to będzie pilnował? Czy pielęgniarka będzie z daleka to czy będzie czekała aż cała kroplówka zejdzie bo a nuż wenflon się zepsuje i co wtedy? Będe czekać aż przyjedzie pielęgniarka?

Co do uczulenia to wyglądało to tak,że córka już po pierwszej kroplówce z Fortum dostała plamy chyba pierwsze na twarzy, juz po drugiej zaczęły się pojawiać coraz więcej na całym ciele. A z wkłuciem wenflonu, to córka ma mało żyłek i ciężko znaleśc (może ją czeka port) a z kolei synkowi lat 2 nie mogli sie wkłuć przez godzinę i to w szpitalu aż mu dali spokój i potem na szczęście się udało

PostNapisane: 8 maja 2013, o 07:21 

witam,

chcialam sie dowiedziec czy ktos juz przeszedl antybiotykoterapie w domu?
Stoje przed znakiem zapytania czy moje dziecko dostanie antybiotyk doustnie czy dozylnie, jutro ma sie to okazac jesli dozylnie bede walczyc o antybiotykoterapie w domu z tym, ze p.dr. powiedziala mi,ze nie ma pojecia jak to ma wygladac, ustawa jest ale nikt jej nie stosuje bo nie wie jak......... moze jakis forumowicz lub ktos z Fundacji cos podpowie?

z gory dziekuje.

Strefa czasowa: UTC + 1