Teraz jest 22 lis 2017, o 19:34

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 paź 2012, o 11:12 

Witam wszystkich,

Ostatnio wpadł mi do głowy taki pomysł związany ze środkami pieniężnymi, które są w posiadaniu właścicieli subkont 1%. Jak każdy wie - odkąd istnieje możliwość przekazywania środków z 1% na konkretne osoby, to zmniejszyły się wpływy z tej racji dla organizacji. Dlatego postanowiłem poruszyć temat akcji "procent z procenta", która polegała by na tym, że właściciel konkretnego subkonta, co roku wpłacałby darowiznę na rzecz organizacji, w której posiada subkonto kwotę w wysokości 1% ze środków, które zebrał za dany rok podatkowy.

Ktoś może powiedzieć, że ten procent to symboliczna kwota. Ale biorąc pod uwagę, że za rok podatkowy 2011 organizacje działające na rzecz muko zebrały:
- PTWM = 3.330.762,11 zł ... to 1% z tej kwoty wynosi 33.307 zł
- MATIO = 2.961.915,55 zł ... to 1% z tej kwoty wynosi 29.619 zł

Jak widać gdyby każdy właściciel subkonta przekazał 1% ze swojej kwoty, którą zebrał za poprzedni rok podatkowy to na konta organizacji wpłynęły by wcale nie małe środki, które z pewnością zostaną właściwie wykorzystane do wspólnych celów. Ja już przekazałem swojej organizacji "procent z procenta". Ty też możesz to zrobić.

PostNapisane: 22 paź 2012, o 10:16 

Świetna inicjatywa, popieram i też przekazujemy procent z naszego procenta :)

PostNapisane: 25 paź 2012, o 19:48 

Pomysł dobry, choć nie nowy. Dobry pod warunkiem, że wszyscy (100%) przekażą 1% z 1% na rzecz PTWM i Matio. Ale nie łudźmy się :roll: Pomysł był już poddawany dyskusji, ale miał tylu samych przeciwników co zwolenników. Podstawowy problem to jak go wcielić w życie :?: Jeśli zrobi to zarząd fundacji lub Towarzystwa w drodze jakiegoś wewnętrznego głosowania, to zaraz podniosą się głosy oburzonych, że to skok na kasę członków. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zgłoszenie wniosku przez rodzica lub chorego na najbliższym Walnym Towarzystwa i jakimś zjeździe członków fundacji Matio. Wtedy w głosowaniu przekonać się można ile wszystkim zależy na dobru organizacji :lol:

PostNapisane: 25 paź 2012, o 21:51 

Nie bardzo rozumiem po co poddawać to pod jakieś głosowanie. W moim zamierzeniu byłby to dobrowolny czyn. Ja tylko rozpocząłem, przelałem swojej organizacji 1% z tego co uzyskałem za 2011 rok - i już. Jak ktoś chce, to może zrobić tak samo. Wiadomo, że wszyscy tego nie uczynią.

PostNapisane: 25 paź 2012, o 22:01 

Zgadzam się, to nie jest temat do głosowania tylko pomysł do zrealizowania przez tych, którzy czują taką potrzebę i chcą wesprzeć organizację, która walczy o nasze sprawy.

PostNapisane: 28 paź 2012, o 17:24 

aaa, jak to ma być taka tam dobrowolna akcja, to ok :P
choć wtedy, te cyferki, które przytaczał helfojer będą miały całkiem inny wymiar :wink:
tymczasem akcję popieram i jak co roku przekazuję 1% do wspólnego worka

PostNapisane: 29 paź 2012, o 08:39 

zygzag napisał(a):
... choć wtedy, te cyferki, które przytaczał helfojer będą miały całkiem inny wymiar ...

I to bardzo inny :D Ale to był przykład, żeby uświadomić innym, że w kupie siła. Choć wiadomo, że nie wszyscy korzystają z Internetu czy forum i nie do wszystkich pomysł z tą akcją dotrze. Jednak od czegoś trzeba zacząć.

PostNapisane: 23 lut 2013, o 15:49 

http://www.muko.smolarnia.org/otm_12.php
Z uwagą słuchałam.Super audycja.
Serdecznie pozdrawiam.

PostNapisane: 29 lip 2015, o 07:29 

Świetna akcja, pozdrawiam serdeczenie! :D

Strefa czasowa: UTC + 1