Teraz jest 23 lis 2017, o 21:23

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2008, o 09:37 

co kraj to obyczaj... :lol: ale zawsze mile widziane są jakieś innowacje... więc po niedzieli wybiorę się na poszukiwania wskazanych marek... :)

Tytuł:
PostNapisane: 25 cze 2008, o 16:06 

ja bylam niedawno w sklepie w "torg" z kumpela kupic jakies piwo na noccna impreze tzw "trzy lawki dalej" czyli do miejscowego parku i zastanawialysmy sie nad wyborem piwa i w koncu wybralysmy tego zubra a do nas gosciu podchodzi i mowi tekst w stylu " tylko zebracy kupuja zubra bo na niego wyzebrali" troche nam sie niemilo zrobilo ale z piwa i tak bylysmy zadowolone:)

Tytuł:
PostNapisane: 9 lut 2011, o 17:23 

A TERAZ COŚ NA POWAŻNIE

Pragnę przedstawić do wiadomości publicznej test pod nazwą "piwo wpływa na wszystko", związany z piciem piwa i obserwacją jego wpływu na czynność płuc u chorego na mukowiscydozę

22.12.2010 - dzień jak co dzień
-od 4 do 13 grudnia brałem 'Unidox Solutab 100mg' - pomogło.
-21 grudnia - pierwsze uczucie duszności w płucach, oj będzie się coś działo
-22 grudnia - pierwsze ilości plwociny i ogólne osłabienie i do tego brak odruchu odksztuśnego. Uczucie jakby mi ktoś na klatce piersiowej siedział, do tego lekko podwyższona temperatura - 37 stopni

SPOSÓB DZIAŁANIA
-10:00 - inhalacja z Pulmozyme + 2 kostki ACC 200mg - BRAK efektu
-w międzyczasie jedna dawka Fostex (100+6) - BRAK efektu
-ok. 11:30 - kawa, tzn. kofeina która powinna zadziałać i rozszerzyć oskrzela - BRAK efektu

DESPERACJA...
Kiedyś zauważyłem że jak sobie wieczorem wypiję piwko to po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach odczuwa się wyraźny efekt odksztuśny. Więc testujemy. Tryb pracy: siedzący, brak wysiłku fizycznego, praca przy komputerze. Badany płyn - piwo Tyskie, 0.5 litra, alkohol 5,6%. Płyn przyjmowany w ilościach po 100 ml. w odstępach 10-cio minutowych.

13:00 - wypito 100 ml płynu
13:02 - pierwsze beknięcie, czyli przyjęło się
13:08 - 1. odruch odksztuśny, jest plwocina
13:10 - wypito kolejne 100 ml płynu
13:13 - 2. odruch odksztuśny, jest plwocina
13:15 - drugie beknięcie, czyli przyjęło się
13:17 - 3. odruch odksztuśny, jest plwocina. Odczuwana poprawa czynności płuc - zmiejszyło się uczucie duszności
13:20 - 4. odruch odksztuśny + wypito kolejne 100 ml płynu ... w międzyczasie były odruchy bekania (OK, już nie będę pisał szczegółowo kiedy)
13:22 - 5. odruch odksztuśny, brak plwociny
13:22 - 6. odruch odksztuśny, brak plwociny - przy głębszym wdechu brak uczucia duszności
13:30 - wypito kolejne 100 ml płynu + 5 poddźwignięć na drążku rozporowym w celu zwięszkenia wysiłku fizycznego i poboru większej ilości tlemu do płuc
13:32 - po wysiłku 7. bardzo mocny odruch odksztuśny, jest plwocina
13:38 - 8. odruch odksztuśny, brak plwociny
13:40 - wypito ostatnie 100 ml płynu
13:48 - pierwsze odczucie upojenia piwem, ale utrzymuje pion - bo grunt to trzymać pion, co nie?
13:50 - 9. odruch odksztuśny, jest plwocina

WNIOSKI:
-już po 17 minutach odczuwalne było zmiejszenie uczucia dzuszności
-po 22 minutach uczucie duszności zniknęło
-w połączeniu z lekkim wysiłkiem fizycznym dało to efekt całkowitego pozbycia się duszności i zalegającej w wyższych partiach płuc plwociny (zamiast drążka rozporowego można: robić pompki, skakać, przejechać kilka kilometrów rowerkiem stacjonarnym, co kto woli). Po prawie godzinie bez problemu i oporu mogłem oddychać swobodnie.

-------------------------------------

Pokazałem te testy mojemu lekarzowi i trochę mnie kobieta zbiła z tropu, gdyż, ponieważ iż twierdzi że samo piwo nie pomogło tylko:
połączenie piwa z ACC. Gdyż jak mnie poinformowano ACC działa tylko wtedy gdy organizm jest dobrze nawodniony, więc po wypiciu piwa (a wiadomo piwo się szybko wchłania do organizmu) nastąpiła reakcja taka, że ACC zaczęło lepiej działać. W tym momencie piwo zadziałała na rozszerzenie oskrzeli, a ACC na rozrzedzenie wydzieliny, itd.

Tytuł:
PostNapisane: 9 lut 2011, o 18:02 

tak, po 13:00 i nie w godzinach pracy :D

Tytuł:
PostNapisane: 1 lip 2011, o 12:54 

no musze to mojemu lekarzowi przetlumaczyc - padnie ze smiechu pewnie.
Ale podobno alkohol jest moczopedny (jak sam doswiadczyles) wiec tlumaczenie pani dr moze nie byc trafne. czesto spotykam niekonwencjonalne acz odkrywcze metody leczenia. na zapalenie pluc oklady z serka homogenizowanego, na zapalenie ucha gnieciony czosnek itp sprawdzone sposoby

Tytuł:
PostNapisane: 2 lip 2011, o 10:23 

to przetłumacz mu jeszcze to:

Jako że mnie ostatnio mukowiscydoza nie kocha za bardzo, to znowu zafundowała mi w wigilię prezent - podwyższona temp, taka prawie grypa!
Byłem dziś u lekarza po antybiotyki no i żeby było ciekawiej pokazałem doktorce mój "przepis" na duszność :-D No i trochę mnie kobieta zbiła z tropu, gdyż, ponieważ iż twierdzi że samo piwo nie pomogło tylko:
połączenie piwa z ACC. Gdyż jak mnie poinformowano ACC działa tylko wtedy gdy organizm jest dobrze nawodniony, więc po wypiciu piwa (a wiadomo piwo się szybko wchłania do organizmu) nastąpiła reakcja taka, że ACC zaczęło lepiej działać. W tym momencie piwo zadziałała na rozszerzenie oskrzeli, a ACC na rozrzedzenie wydzieliny, itd.

No i cała moja teoria legła w gruzach :-( Jak skończę brać antybiotyki i się wykuruję to testuje dalej. Nawet Pani dr się pytała kiedy kolejne testy :-D

A przed chwilą znajoma napisała mi że to o czym tu piszę to tzw. działanie synergistyczne, które polega na tym że jak sie połączy dwie substancje to zwiekszy sie ich działanie pozytywne, np: lek będzie lepiej wchłaniany.

Także dr miała chyba rację.

PostNapisane: 2 sie 2015, o 11:35 

Piwko to dobra sprawa, jedno nikomu jeszcze nei zaszkodziła, a zawiera całą gamę witamin, działa dobrze na sen i na naerki, wiadomo, za dużo nie można ale jedno piwko w weekend to czemu nie.

PostNapisane: 10 sty 2017, o 18:00 

Popieram....

PostNapisane: 29 cze 2017, o 08:13 

Jak ktoś leczy się piwem to zapraszam na stronę : http://szpitalwskawinie.pl/ bo dla mnie to nałóg i używka jak wszystko inne i jeśli ktoś już tego używa jako lekarstwa to na prawdę niezbyt dobre rozwiązanie gdyby piwo miało takie właściwości jak piszecie na pewno byłoby używane w medycynie.

PostNapisane: 16 paź 2017, o 11:42 

A ja polecam leczenie piwem, lecz nie pić je tylko namaczać wacik i wcierać w trądzik, osobiście znam kilka osób którym to pomogło.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1