Teraz jest 21 lis 2017, o 09:23

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: CF w Kopenhadze
PostNapisane: 15 wrz 2015, o 11:38 

Cześć, mam na imię Nastia, mam 23 lata i choruję na mukowiscydozę. Jakiś czas temu przeprowadziłam się do Kopenhagi w poszukiwaniu lepszego leczenia oraz w celu podratowania swojego zmaltretowanego przez chorobę organizmu. Tak jak się spodziewałam okazało się, że istnieją znaczące różnice w leczeniu oraz opiece nad chorymi na mukowiscydozę pomiędzy Polską a Danią.

Postanowiłam podzielić się swoją nowo nabytą wiedzą z innymi chorymi, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy jest w stanie "ot tak" zmienić całe swoje życie i przeprowadzić się do innego kraju. Mój wideoblog skierowany jest przede wszystkim do DOROSŁYCH pacjentów chorujących na mukowiscydozę, ponieważ jako osoba dorosła opowiadać mogę tylko o moim leczeniu, a z moich obserwacji wynika, że dorośli chorzy na CF są niestety bardzo zaniedbywani przez polskie media, fundacje, kampanie społeczne oraz NFZ.

W wideoblogu postaram się poruszyć wszystkie znaczące różnice pomiędzy Polską a Danią w leczeniu mukowiscydozy, począwszy od warunków w szpitalu (w jednej z najlepszych europejskich klinik dla chorych na mukowiscydozę) poprzez metodologiczne (oraz psychologiczne!) podejście do leczenia i rehabilitacji kończąc na doświadczeniach dnia codziennego, takich jak kupowanie leków, zasiłki, anegdoty z życia etc.

Nie zmuszam nikogo do zmiany leczenia na taką, jaka stosowana jest w moim przypadku w Kopenhadze, chciałabym jedynie podzielić się informacją. Nie jestem lekarzem ani fizjoterapeutką, więc będą to informacje laickie i sprawdzone przeze mnie osobiście, ale skonsultowane z duńskimi lekarzami. Jeśli zainteresowałam kogoś tematem to zapraszam na mój kanał na youtube, na razie jest tylko pierwszy filmik powitalny, ale wkrótce będzie ich więcej: https://youtu.be/XVUeVIm9_H0

Życzę wszystkim miłego dnia i dużo zdrówka :)

PostNapisane: 21 wrz 2015, o 23:21 

Hej, nie wiem czy zainteresował was mój poprzedni post, bo nie było żadnego odzewu, ale w razie gdyby jednak ktoś był ciekaw, chciałam powiedzieć, że dodałam nowy filmik, cały o fizjoterapii. Opowiadam teorię, pokazuję praktykę i staram się przekazać trochę nowych rzeczy, zupełnie innych od tego, czego uczą (w każdym razie uczono mnie) w Polsce. W razie gdyby ktoś był ciekaw, podsyłam link, może komuś się przyda? https://youtu.be/p5GQOI7adL0

Strefa czasowa: UTC + 1