Teraz jest 21 lis 2017, o 03:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: rehabilitacja
PostNapisane: 3 mar 2010, o 19:07 

Chciałam się zapytać o metody drenażowe u dziecka 9-letniego,aby można go było usamodzielniać.Czy takie przyrządy jak Flutter czy Acapella można stosować u dzieci w tym wieku,dodam,że dziecko jest współpracujące.Czy stosując te przyrządy trzeba stosować drenaż.Dziecko nie odkrztusza dużych ilości wydzieliny nawet w okresie zaostrzeń.Mnie osobiście bardziej przekonuje Acapella,stosowanie tych przyrządów pozwoliłoby nam troszkę częściej wychodzić z domu,bo teraz 4-razy dziennie wykonujemy drenaż,także zajmuje nam to trochę czasu
K.W>

Tytuł: rehabilitacja
PostNapisane: 9 mar 2010, o 22:43 

Bardzo istotnym elementem postępowania fizjoterapeutycznego w mukowiscydozie jest dążenie do pełnego usamodzielnienia się dziecka. Dlatego opracowano wiele technik do indywidualnego stosowania, określanych jako alternatywne (w stosunku do drenażu klasycznego) metody drenażowe. Podstawą ich stosowania jest pełna współpraca pacjenta. Z Pani wpisu wynika, że dziecko w pełni spełnia to kryterium, więc koniecznie powinno, biorąc pod uwagę również wiek,używać do drenażu jeden z aparatów typu ACAPELLA, RC CORNET LUB FLUTTER. Na podstawie informacji zawartych w pytaniu nie jestem w stanie określić który, gdyż o skutecznym doborze decydują względy kliniczne, a w głównej mierze stopień zaawansowania choroby, charakter zmian w układzie oddechowym i ewentualnie występujące powikłania. Stąd dobór odpowiedniego aparatu i sposób wykonywania na nim drenażu (np. ilość oddechów w serii, natężenie wydechów, ilość serii lub czas trwania drenażu) jest indywidualnie ustalana dla każdego pacjenta po konsultacji fizjoterapeutycznej. W przebiegu niepowikłanym choroby i przy niewielkich zmianach w drzewie oskrzelowym można "pokusić się" o zastosowanie ustawień standardowych. Dlatego proponuję kontakt na bezpłatnej infolinii PTWM, gdzie będę mógł Pani przybliżyć zasady działania poszczególnych aparatów i uzyskać więcej informacji na temat dotychczasowego przebiegu choroby.

PostNapisane: 12 lip 2010, o 14:10 

Panie Arturze czy byłby Pan uprzejmy napisać jaką metodą najlepiej dotrzeć
do mikrostruktur tzn.tam gdzie inhalacja nie dociera?

Syn dorosły,inhalator e-flow+fluter+maska PEP.
Wyeliminowaliśmy też z diety białą mąkę i biały cukier co dało niesamowite efekty(zdecydowanie mniej flegmy).

Jakimi technikami zatrzymać rozstrzenia oskrzeli?
gorąco pozdrawiam

PostNapisane: 18 maja 2016, o 08:13 

Ja sobie teraz kupiłem właśnie stabilizator stawu skokowego kraków i powiem wam że bardzo dobrze pomaga. Nie obciąża tak nogi warto właśnie w takie coś zainwestować.

PostNapisane: 7 paź 2016, o 10:13 

Lepiej to skonsultować z jakimś lekarzem specjalistą, a nie na forum. Dla bezpieczeństwa chociażby.

PostNapisane: 16 lis 2016, o 19:06 

Zgadzam się z przedmówcą, lepiej niech sprawdzi to odpowiedni specjalista. Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic to najlepiej zarejestrować się do odpowiedniego gabinetu tutaj http://www.rehabilitacje.org/ . Według mnie mają tam najlepszych lekarzy u których możesz umówić się na wizytę i rehabilitację.

PostNapisane: 15 wrz 2017, o 13:10 

a ile ona trwa zazwyczaj

Strefa czasowa: UTC + 1