Teraz jest 22 lis 2017, o 19:36

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 cze 2017, o 10:52 

Zastanawiam się czy nasza osobowość ma jakikolwiek wpływ na naszą sytuację finansową? Często tłumaczymy sobie różne niepowodzenia życiowe cechami naszej osobowości. Widzimy ludzi sukcesu, zwłaszcza polityków którzy kłamstwem osiągnęli wiele i ciągle mają wielkie grono wyznawców.
Jak to mówią "po trupach do celu", albo "alleluja i do przodu".
Czy ja tak potrafię? A skoro jestem chrześcijanką, nie potrafię kłamać i oszukiwać, nigdy w życiu nie osiągnę sukcesu, zwłaszcza finansowego. Już mnie w sumie przypisano do Polaków drugiego sortu. Jaki jest wpływ osobowości na sukces. Czy jest to wpływ bezpośredni czy raczej pośredni, a może nie ma związku? W zakładach pracy widać wyraźnie że o sukcesie nie świadczy wykształcenie, ale kolesiostwo. Trzeba tylko wiedzieć co kiedy i z kim. Można potem awansować z pomocnika aptekarza na szefa dużej spółki skarbu państwa. Ale to nie tylko w zakładach pracy. Bezczelność i nepotyzm panuje tez w biznesie. Widzimy to na każdym kroku. Czy osoba która zgodnie z naukami wyniesionymi z biblii czuje pokorę, szanuje innych, nadstawia drugi policzek w ogóle pasuje do współczesnego świata "wyścigu szczurów".
Nie wiem
Przeczytałam artykuł na blogu https://kapitalni.org/pl/artykuly/jak-t ... ela,73,100 i mam chyba więcej pytań niż odpowiedzi. A może po prostu nie nadaję się do XXI wieku.

Strefa czasowa: UTC + 1