Teraz jest 22 lut 2018, o 23:57

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: cukrzyca
PostNapisane: 2 cze 2008, o 19:24 
mam 15-letniego syna chorującego na cf i cukrzycę / dostaliśmy to w pakiecie około 3 lata temu/
na początku było trochę zamieszania bo "niby" cf jest groźniejsze itd...
hmm.... ale w przypadku mojego mądralińskiego, znającego się na wszystkim "geniusza" to cukrzyca wygrała a głupota i beztroska pokonała go bardzo szybko ....
szlag mnie trafiał jak nie liczył wymienników, jadł co popadnie i pił po 5 litrów wody dziennie /to można sprawdzić chociaż mnie wydawało się to nie możliwe bo ile człowiek może wypić - masakra/ , tłumaczenia i proszenia nic nie dawały :cry: do czasu aż dostał pierwszy raz hiperglikemii - podziałało; w pierwszej chwili myślałam że go "zatłukę" bo jak mógł mi to zrobić ale nie ma tego złego :wink:
..... beczałam po kątach jak się kuł a jak musiałam mu trzymać rękę do insuliny to 2 razy prawie nie "zjechałam" /zemdlałam/ ale teraz jest oki .... da się przyzwyczaić .....
ostatnia wizyta w Rabce pokazała że trochę poszliśmy po bandzie bo wynik wyszedł 9,9 a prawidłowy to 6,5 :( ale damy radę byliśmy już w poradni i zmienili nam dietę i insulinę /"trochę" droższa ale lepsza-podobno/ no i tyle ....
jak jakieś pytanka to proszę ale ja jestem tylko pionierem ....
pozdrawiam :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2008, o 15:27 
Offline

Dołączył(a): 13 cze 2008, o 09:16
Posty: 1
Lokalizacja: Kłodzko
Witam .Jestem mamą 18-letniego syna cierpiącego na mukowiscydozę a od niedawna dostał w promocji cukrzycę , rozpoznaną na razie jako nietolerancja cukru . Mamy problem ze znalezieniem lekarza diabetologa , który włączyłby do leczenia insulinę , przynajmniej w okresach zaostrzenia choroby , gdzie poziom cukru wzrasta . Odwiedzaliśmy już kilku diabetolog ów , jednak każdy z nich twierdził , że nie widzi potrzeby wprowadzania insuliny do leczenia , wystarczy sama dieta , odpowiedni wysiłek fizyczny . Poziom hemoglobiny glikowanej rośnie (6,9) ,doktor twierdzi , że insulinę czas wprowadzić , tylko nie ma kto . Proszę może ktoś zna diabetologa , który mógłby nam pomóc ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2008, o 11:14 
Offline

Dołączył(a): 17 cze 2008, o 10:54
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Mój prawie 20 letni syn i ja byliśmy wczoraj na drugiej wizycie u gastrologa i przeżyliśmy szok. Syn ma cukrzycę zdiagnozowaną dwa lata temu. Na pierwszej wizycie gastrolog powiedziała, że przy chorobach płuc i cukrzycy trzeba zrobić w pierwszej kolejności babanie w kierunku uczulenia na gluten (kosztuje 160zł, nie jest refundowane). Badanie zrobiliśmy i co się okazało?, mamy celiakię. Usłyszłam wczoraj, że to badanie powinno być zrobione jak tylko okazało się że jest cukrzyca. Cukrzyca jest nieuregulowana, hemoglobina glikowana 8,1. Mamy wprowadzić dietę bezglutenową i cukrzyca ma się wyrównać. Jego niedożywienie wynika z celiaki a nie z curzycy i mukowiscydozy(tak wczoraj usłyszałam). Czeka nas jeszcze gastroskopia z pobraniem wycinka jelita cienkiego do badania histopatologicznego. Dziśmamy wizytę u diabetologa, zobaczymy co usłyszymy. Ja je stem znów wściekła na cały świat, przeryczałam wczoraj całe popołudnie zastanawiając się co jeszcze się przyplącze. Gastrolog powiedziała nam, że to celiakia jest przyczyną cukrzycy w naszym przypadku. Wydaje mi się że po naszych doświadczeniach i wczorajszym wykładzie Pani doktor powinny być robione badania kontrolne nie tylko w kierunku cukrzycy , ale gdy zauważamy niedowagę, bóle brzucha, brak apetytu, rodrażnienie u chorych na mukowiscydozę także w kierunku celiaki. Ciekawa jestem czy ktoś robił takie badania u swoich starszych dzieci, bo ja nie zetknęłam się do tej pory z tym problemem.
Pozdrawiam Wszystkich
Anna Kobyłecka[/b]

_________________
Anna Kobyłecka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2008, o 14:15 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2008, o 08:11
Posty: 13
Lokalizacja: Opole
Ola ma wprawdzie 3 latka ale miała robią biopsję i wykluczono podejżewana celiakię, dodam tylko
Cytuj:
że podwyższone stężenie chlorków w pocie zdarza się również w innych niż mukowiscydoza chorobach: nerkowopochodna moczówka prosta, zapalenie skóry o znacznym nasileniu, choroba Addisona, dysplazja ektodermalna, glikogenoza I typu, również u chorych z nie leczoną chorobą trzewną lub niedoczynnością tarczycy.
Czy Wy macie potwierdzoną genetycznie mukowiscydozę?

_________________
Mama Oli i Ali


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 cze 2008, o 09:46 
Offline

Dołączył(a): 17 cze 2008, o 10:54
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Wczoraj diabetolog powiedziała nam, że badania na gluten były zrobione przy przyjęciu do szpitala i wynik był ujemny, tzn, ze nie było celiaki. Trochę się uspokoiłam, bo myślałam że to kolejne niezobienie jakiegoś koniecznego badania- zaniedbanie. Powiedziała, że po zastosowaniu diety bezglutenowej będzie wszystko lepiej ( cukrzyca się wyrówna, przybędzie na wadze a także samopoczucie lepsze). Jutro gastroskopia z biopsją. Jakoś musimy sobie poradzić z tą celiakią, są firmy produkujące jedzenie bezglutenowe, tylko ich ceny są niestety bardzo wysokie.

_________________
Anna Kobyłecka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sie 2008, o 20:21 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2008, o 14:15
Posty: 13
Witam wszystkich bardzo serdecznie .
Jestem nowym "nabytkiem" w rodzinie mukowiscydozy. :wink: W czercu 2007r. urodziła nam się córeczka(trzecie dziecko)Zuzia. W szóstej dobie życia zaczął jej rosnąć brzuszek. Następnie zaczęła wymiotować żółcią i natychmiast trzeba było ją transportować do specjalistyczmnego szpitala. Pękło jelito. Pzreżyła 3 b.ciężkie operacje. W trakcie pobytu w szpitalu przyszedł wynik z badań przesiewowych i wyrok: MUKOWISCYDOZA :shock: Wtedy dostaliśmy "obuchemw łeb" i długo nie mogliśmy się podnieść. Na dodatej, ja jako ojciec usłyszałem nawet od lekarki zajmującej się takimi dziećmi tekst:cyt:" Facet- zrobiłeś wadliwy towar to się zamnkij" :idea: Wtedy byłem w szoku i nie zrobiłem NIC. Dzisiaj chętnie dałbym jej w z.......y . :D . Zmieniliśmy lekarzy i pojechaliśmy do Warszawy do CZD. Tak nam poradzili inni rodzice. Od tej pory nasz świat się zmienił. Zaczęliśmy wstawać. Trafiliśmy tam na wspaniałych lekarzy. Cudownę panią gastrolog i cudowną panią pulmonolog. W trakcie leczenia przyznaliśmy się dla pani gastrolog, że podajemy dla naszej córeczki oprócz wszystich tych leków coś jeszcze. Zapytała , CO?
Odpowiedziałem A L V E O !!!!

Powiedziała, ze jak najbardziej trzeba to podawać .i że sama ma wielu pacjentów chorych na MUKO , u których są rewelacyjne wyniki po podanu ALVEO. Żona piła ALVEO od 2 m-ca ciąży i Zuzia wtedy też. Po wyjściu ze szpitala Zuzia pile ALVEO od 2 miesiąca życia. Polecam ten preparat wszystkim. MAm też syna który od 6 lat choruje na alergię. Jego przypadek jest tak ciężki, że na świecie nie ma maszyn, któreby określiłybyfaktyczny poziom jego IG.Pije ALVEO od 3 lat . jest super.
Jeżeli chodzi o CUKRZYCĘ. To mam wielu znajoych, którzy po dłuższym podawaniu ALVEO, odstawili insulinę. To nie jest fikcja , TO PRAWDA.
Wszystkim mogę podać kontakty do tych ludzi.
ALVEO posiada wszystkie potrzebne certyfikaty. Znajdziesz je tu:

https://www.akuna.net/index.php?typ=AUH&showid=313

Teraz chcę wszystkim przytoczyć badania kliniczne jakie przeprowadziła pani dr Noiczyńska w swej klinice we Wrocławiu nad Alveo. :

Ocena wyrównania metabolicznego oraz stanu zdrowia u pacjentów z cukrzycą typu 1 przyjmujących preparat ALVEO
(opis skrócony)


Dr hab.n.med. Anna Noczyńska
Katedra i Klinika Endpokrynologii Wieku Rozwojowego
50 376 Wrocław ul.Wrońskiego 13 c


Określenie Cukrzyca przypisuje się każdemu zaburzeniu metabolizmu organizmu, które przejawia się przewleką hipreglikemią.
Cukrzyca typu 1 charakteryzuje się bezwzględnym niedoborem insuliny, wynikającym z autoimmunologicznej destrukcji komórek β trzustki. Reakcję autoimmunologiczną mogą wywołać czynniki środowiskowe, których do chwili obecnej dokładnie nie zdefiniowano. Głównym celem leczenia cukrzycy jest utrzymanie poziomów glukozy i lipidów zbliżonych do wartości występujących u osób bez cukrzycy, zapewnienie prawidłowego rozwoju fizycznego pacjenta oraz zapobieganie ostrym i przewlekłym powikłaniom cukrzycowym. Poza insulinami równie ważną rolę w uzyskaniu dobrego wyrównania glikemii odgrywa pożywienie. W cukrzycy a szczególne w okresach złego lub niedostatecznego wyrównania często stwierdza się niedobór witamin, składników mineralnych i mikroelementów.

Materiał i metoda:
W okresie od maja do lipca 2003 roku (3 miesiące) 31 pacjentom w wieku od 13 – 21 lat (Śr 17,06 lat  2,61 ), leczonych z powodu cukrzycy typu 1 od roku do 14 lat (średnio 6,06 lat  4,5) podawano preparat ALVEO firmy Akuna. Pacjenci zostali wybrani losowo w czasie kolejnych wizyt w poradni Diabetologicznej dla dzieci
i młodzieży we Wrocławiu. W badanej grupie było 10 chłopców oraz 21 dziewcząt. Wszyscy pacjenci otrzymywali insulinę w dawce wielokrotnej. 24 pacjentów otrzymywało insulinę LisPro – Humalog
(16 podawało Humalog w 4 – 5 wstrzyknięciach na dobę oraz 2 x insulinę NPH, natomiast 8 badanych podawało Humalog we wlewie ciągłym przy pomocy osobistej pompy insulinowej) pozostali pacjenci byli leczeni insulinami krótkodziałającymi podawanymi 3 – 4 x na dobę oraz insuliną o pośrednim okresie działania wstrzykiwaną przed snem. Przed włączeniem leczenia pacjenci uzyskali dokładną informację o preparacie, rodzice lub pacjenci pełnoletni podpisali zgodę na przyjmowanie preparatu.
W badanej grupie poza cukrzycą typu 1 jedna pacjentka od 2 lat leczona jest z powodu łuszczycy o ciężkim przebiegu (cukrzyca trwa 6 lat), 3 lewotyroksyną z powodu immunologicznego zapalenia tarczycy – choroba Hashimoto. U jednego pacjenta chorującego od 7 roku życia (13 lat) rozpoznana jest polineuropatia
czuciowo-bólowa. Pacjent leczony jest w Poradni leczenia bólu.
Badani przyjmowali 1 miarkę preparatu około pół godziny przed śniadaniem.
W czasie kontrolnej wizyty w Poradni, przed włączeniem preparatu ALVEO oraz po 3 miesiącach jego stosowania pacjenci byli badani a następnie pobierana była krew na oznaczenie poziomu HbA1c, oraz
LDL- cholesterolu. Poziom TSH na początku oraz po zakończeniu podawania preparatu ALVEO oznaczano
u pacjentek leczonych z powodu choroby Hashimoto (badanie HbA1c u pacjentów oznaczane jest
co 3 miesiące). Po zakończeniu podawania ALVEO wszyscy pacjenci wypełnili ankietę.

Wyniki

Poziom TSH u badanych pacjentek po 3 miesiącach podawania preparatu był w normie. Poziom cholesterolu LDL u żadnego badanego pacjenta po 3 miesiącach nie przekraczał wartości 110 mg/dl.
Wartość HbA1c po 3 miesiącach podawania ALVEO wynosiła 8,09 %  1,03 . Zapotrzebowanie na insulinę u 4 (13%) pacjentów zmniejszyło się o około 20 – 30 %. U żadnego pacjenta nie zanotowano powikłań ostrych (niedocukrzeń ani kwasicy). Poprawę poziomów glukozy stwierdziło 5 (16%) pacjentów.
Znaczna liczba ankietowanych podkreślała, że w czasie przyjmowania ziół ich samopoczucie było zdecydowanie lepsze, część pacjentów zaznaczała że mimo bardzo licznych stresów (zakończenie roku szkolnego, okres egzaminów) nie czuli zmęczenia. U badanych pacjentów nie wystąpiły żadne objawy uboczne. Wszyscy pacjenci przed włączeniem mieli prawidłową masę ciała, w czasie stosowania ALVEO
u 26 pacjentów (84%) masa ciała nie uległa zmianie, 5 (16%) dziewczynek zgłosiło ubytek masy ciała
w okresie przyjmowania preparatu o 2 kg, mimo że nie stosowały w tym okresie żadnych diet niskokalorycznych. Żaden pacjent w okresie przyjmowania preparatu nie zachorował na chorobę infekcyjną, również żaden nie zgłaszał zaburzeń funkcji przewodu pokarmowego oraz układu moczopłciowego. Pacjentka leczona z powodu łuszczycy zwróciła uwagę na wyraźne złagodzenie zmian łuszczycowych i wyraźne zmniejszenie się łuszczenia skóry w okolicy owłosionej skóry głowy. Pacjent leczony z powodu pelineuropatii zauważył złagodzenie objawów bólowych. U badanych nie stwierdzono żadnych reakcji alergicznych mimo tego, że część pacjentów okresowo przyjmowała leki przeciw alergiczne.

Omówienie:

Zaburzenia metaboliczne w cukrzycy wpływają negatywnie na reakcje odpornościowe organizmu, szczególnie upośledzają odporność komórkową. Ważnym składnikiem odżywczym uzupełniającym pożywienie chorego
na cukrzycę w witaminy oraz mikroelementy może być preparat ziołowy ALVEO. Składniki ziołowe wchodzące w skład preparatu stymulują odporność organizmu, oraz uzupełniają dietę w niezbędne składniki odżywcze. Przyjmowanie preparatu ALVEO w cukrzycy może zmniejszyć lub ograniczyć działanie wolnych rodników tlenowych, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych.
Wydaje się, że stosowanie preparatu ALVEO powinno być również zalecane u osób leczonych na choroby metaboliczne, w przebiegu których dochodzi do zaburzeń w wielu przemianach ustroju. Zioła wchodzące
w skład ALVEO wpływają korzystnie na metabolizm tłuszczów, węglowodanów oraz poprawę homeostazy organizmu.
Podawanie preparatu ALVEO chorym na cukrzycę wydaje się być bardzo korzystne szczególnie
w okresach zwiększonego zapotrzebowania na witaminy oraz mikro i makroelementy. Sam fakt poprawy samopoczucia, braku zmęczenia wiosennego, braku objawów ubocznych oraz zwiększenia odporności powinien przemawiać za celowością podawania ALVEO chorym na cukrzycę szczególnie w okresach sprzyjających infekcjom (wiosna, jesień), jak również okresach większego narażenia na stres
(egzaminy). W badanej grupie wszyscy pacjenci podkreślili wyraźną poprawę samopoczucia i wyrażali chęć ponownego przyjmowania preparatu.


----------------------------------------------------------------------------------

Chciałbym wszystkim przekazać, że jestem człowiekiem, który od niedawna jest w :"TEJ RODZINIE" i wsystkich chętnym i zaiteresowanym, mogę i chcę pomóc jeżeli chodzi o ALVEO. Jego kupno po najniższych cenach z fakturą, oraz dostarczenie go do wszych domów.

Więcej fachowych informacji moge przesłać na maila lub pocztą. Podaję swoje namiary:
e-mail: opolskia@wp.pl
tel. 601 662 997 .
Pozdrawiam wszystkich.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sie 2008, o 08:21 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2008, o 08:11
Posty: 13
Lokalizacja: Opole
Skąd jesteście?

_________________
Mama Oli i Ali


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 sie 2008, o 08:50 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2008, o 14:15
Posty: 13
z woj.podlaskiego, z niewielkiej wsi koło Siemiatycz. Jeżeli można to prosze o kontakt mailowy. Podałem go w swym poście.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sie 2008, o 22:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2008, o 21:28
Posty: 40
Lokalizacja: Sołtyków/Bliżyn
Co do Alveo - jedno co jest pewne, to skutecznie czyści portfel. Nie wiem jaka jest cena obecnie, ale kilka lat do tyłu, może z pięć, kosztowała butelka coś około 160zł za 1 litr. Nie można tego kupić w aptece, jedynie w systemie sprzedaży bezpośredniej, sieciowej. Nie będę się wypowiadał co do skuteczności "leku?", jeśli tak go można nazwać. Ale sądząc po samochodzie, jakim do nas przyjechała dyrektor regionalna, skuteczność czyszczenia kieszeni ludzi szukających ratunku była bardzo wysoka!!!

_________________
o dobro trzeba walczyć, zło samo przychodzi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: cdn... cukrzyca
PostNapisane: 14 wrz 2008, o 08:26 
witam
ostatnio syn przeczytał że istnieje możliwość całkowitego zaleczenia cukrzycy poprzez operację . Przeszczep komórek macierzystych trzustki od jednego z rodziców , operacje wykonuje się w Polsce ale nie jest refundowana. Pytaliśmy o to naszą Panią dr diabetolog i jak najbardziej jest to potwierdzona wiadomość obiecała znaleźć kontakt do tej kliniki, jednakże nie może potwierdzić mi informacji na jak długo w przypadku chorego na mukowiscydozę to zadziała ale nadzieja jest. Wizytę mamy 7 października i nie możemy się już doczekać.... co prawda i tak kasy nie mamy ale cóż nadzieję trzeba mieć zawsze.

pozdrawiam

Jolanta Ostrowska


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO