Teraz jest 24 lis 2017, o 12:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 kwi 2008, o 21:32 

Znając trochę język niemiecki, czytam sobie różne rzeczy w internecie dotyczące terapii mukowiscydozy w Niemczech i krajach niemieckojęzycznych. Wynalazłam właśnie jakieś "cudo", które nasi sąsiedzi zza Odry stosują w fizykoterapii układu oddechowego. Sprzęt nazywa się HIVAMAT 200 i z tego co zrozumiałam w Niemczech jest nawet refundowany przez niektóre kasy chorych... Czy ktoś z Was zna ten sprzęt? Może ktoś go używa? Proszę podzielcie sie swoimi doświadczeniami, jestem bardzo ciekawa jaką ma skuteczność? Czy dr Pogorzelski lub ktoś z fizjoterapeutów mógłby wypowiedzieć się na temat tego sprzętu? Nie jest to tania rzecz, ale być może jest warta swojej ceny? Polski dystrybutor sprzętu na swojej stronie internetowej wskazuje na zastosowanie w terapii mukowiscydozy - http://www.hasmed.pl/oferta/fizykoterap ... ed_07.html Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 28 maja 2008, o 18:48 

Hivamat ma być w najbliższym czasie przetestowany przez mgr Artura Leżańskiego, naszego fizjoteraputę. Zasada działania tego urządzenia, moim osobistym zdaniem (choć specjalistą w tym zakresie oczywiście nie jestem), nie daje istotnych szans na skuteczną fizjoterapię układu oddechowego, a zwłaszcza wspomaganie ewakuacji wydzieliny z oskrzeli. Jednak w broszurze dołączonej przez producenta do sprzętu jest informacja, że jest stosowany również w mukowiscydozie. Nie udało mi się nigdzie znaleźć publikacji w jakimś piśmie naukowym, która opisywałaby doświadczenia z tym sprzętem.
Poczekajmy na ocenę pana Artura.

Pozdrawiam

PostNapisane: 13 kwi 2016, o 08:35 

Warto mieć też opaski na kolano żeby stabilizować mięśnie podczas aktywności i oszczędzić sobie zakwasów i tym podobnych rzeczy.

PostNapisane: 10 sty 2017, o 21:57 

Myślę ,że w gabinecie rehabilitacyjnym wszystko Ci wytłumaczą. Sama chodzę na rehabilitację trzy razy w miesiącu i widze znaczną poprawę mojego kregosłupa. Zapisywalam się tutaj http://www.rehabilitacje.org żeby nie czekać długo na wizytę. Mają tam wszystkie adresy najlepszych specjalistów rehabilitantów w Krakowie.

Strefa czasowa: UTC + 1