Teraz jest 20 lut 2018, o 12:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 sie 2017, o 15:10 

Zastanawiam sie nad zakupem nowego mieszkania Czy według was dobrym pomysłem będzie znaleźć jakieś ciekawe mieszkanie na sprzedaż poznań najlepiej od dewelopera i sie tam przeprowadzić? Zawsze chciałem mieszkać w tym mieście, a teraz powstają tam na prawdę ładne osiedla. Na przykład te, które buduje deweloper Ronson. Jak myślicie?

PostNapisane: 4 sie 2017, o 09:25 

Deweloperzy dają takie ceny, że nie wiadomo skąd pieniędzy na to brać. Już wolę samemu sobie dom wybudować za miastem.

PostNapisane: 4 sie 2017, o 12:55 

Nowe mieszkanie, wprost po wybudowaniu to najlepsze co można kupić. Nikt tam jeszcze nie mieszkał, można zrobić po swojemu.

PostNapisane: 8 sie 2017, o 12:26 

Ja też kupiłem mieszkanie u developera. Jakoś nie chciało mi się chodzić po starych mieszkaniach i szukać na siłę czegoś, co mi się spodoba. W nowym mogę sam od podstaw zrobić tak, jak chce.

PostNapisane: 15 lis 2017, o 15:41 

Hejka,
w nowym domu lub mieszkaniu polecam zakładanie systemu alarmowego. To jednorazowy wydatek, który może nas uchronić przed kradzieżą i włamaniem. Założyliśmy z mężem w naszym domu świetny system alarmowy, którym można sterować za pomocą telefonu komórkowego. Zestaw Dione Basic https://sklep.ochronadione.pl/produkt/z ... one-basic/ pozwala nam czuć się bezpiecznie niezależnie od tego gdzie obecnie się znajdujemy. Zawsze mamy kontrolę nad sytuacją w naszym domu :)
polecam !!

PostNapisane: 16 lis 2017, o 13:09 

natanbraz napisał(a):
Ja też kupiłem mieszkanie u developera. Jakoś nie chciało mi się chodzić po starych mieszkaniach i szukać na siłę czegoś, co mi się spodoba. W nowym mogę sam od podstaw zrobić tak, jak chce.

Jestme podobnego zdania. Lokalizacja ma duże znaczenie, jednak jeśli mamy do wyboru mieszkanie w tej samej lokalizacji nowe oraz z rynku wtórnego to nie ma się co zastanawiać i lepiej jest zdecydować się na mieszkanie nowe:

mieszkania takie budowane są o w o wiele lepszych technologiach tak wiec o wiele łatwiej jest je ogrzać i koszta są niższe
mieszkamy w przyjemnym młodym otoczeniu
łatwiej jest je wyremontować
i tak szybko nie stracą na wartości
http://pzfd.pl/szkolenia-deweloperskie/
Polecam dobrze jednak sprawdzi wcześniej dewelopera Zobaczyć czy należy do polskiego związku deweloperów polskich, zorientować się jakie są jego wcześniejsze realizacje.

Ostatnio edytowano 1 gru 2017, o 14:17 przez mtrp, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 16 lis 2017, o 14:47 

Kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego. Mieszkanie już zrobione, do wprowadzenia, z licytacji komorniczej po zmarłym tragicznie małżeństwie. Nie do końca rozumiem, o co tam chodziło, ale cieszę się z zakupu.

PostNapisane: 24 lis 2017, o 15:01 

Warto też pamiętać o ubezpieczeniu mieszkania. To daje nam naprawdę dużo bezpieczeństwa i pewności :) Na przykład coś stąd ubezpieczeniemieszkania.pl

PostNapisane: 1 gru 2017, o 23:27 

Nowe mieszkanie, z rynku pierwotnego... Ciekawe skąd na to pieniążki wziął...

PostNapisane: 4 gru 2017, o 02:56 

Takie nowe mieszkanie to fajna sprawa. Ja właśnie urządzam swoje :). W tym tygodniu mają do mnie przyjechać super Pufy ze sklepu Jabbadesign i już nie mogę się doczekać!

PostNapisane: 4 gru 2017, o 15:54 

Nowe mieszkanie to chyba najlepsze co może spotkać człowieka. Mnie niestety nie było stać na nowe i muszę się cieszyć z tego co mam, czyli mieszkanie z rynku wtórnego. Na remont może kiedyś nazbieram, a póki co mieszkam jak za PRLu.

PostNapisane: 5 gru 2017, o 17:34 

Przy odbiorze mieszkania od dewelopera trzeba koniecznie sprawdzić czy stan faktyczny jest zgodny z umową. W naszym imieniu działał przedstawiciel firmy per modum, która resztą przejęła naszą wspólnotę w zarządzanie. Żeby się nie sparzyć lepiej dmuchać na zimne.

PostNapisane: 23 sty 2018, o 15:07 

A jak będziesz chciał pomalować ściany to na http://benmar.com.pl/farby-lakiery.html sprawdzisz sobie jaka firma ma najlepsze. Wiadomo, że firm jest dużo, więc lepiej wiedzieć, która jest najlepsza. Myśle, że takie informacje przydadzą się każdemu.

PostNapisane: 13 lut 2018, o 08:42 

I ja się wreszcie doczekałem. Mieszkanie wymarzone z poddaszem. Właśnie się urządzam w stylu nowoczesnym ;)

PostNapisane: 14 lut 2018, o 14:08 

Jest to wielki problem. Bo jednak kupno nowego mieszkania, to nie lada wyzwanie finansowe. O wiele droższe niż kupno mieszkania z rynku wtórnego. Jednak wielkim plusem jest to, że prócz robotników, nikt tu inny nie był. Ale trzeba robić wszystko od podstaw. W mieszkaniu z rynku wtórnego można zawsze partiami robić remont, bo jednak jest na czym mieszkać. Ja wybrałem opcję łatwiejszą, tańszą - rynek wtórny.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1