Teraz jest 20 lis 2017, o 14:47

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 maja 2009, o 09:27 

Byłam na szkoleniu w Falentach i też m.in na wykładzie SECURA NOVA i w sumie myślałam,że teraz już mam wszytsko poukładane jeżeli chodzi o rodzaj nebulizatora Pari do leku, bo ostatecznie wyszło mi tak:
- mucosolvan (sól hipertoniczna) PARI LC PLUS
- kolistyna PARI LC STAR ( +filtr antybiotykowy)
- pulmozyme PARI LC STAR
podzieliłam się z tymi informacjami z jedną z mamą i wyszło na to,że Pani dr Orlik inaczej zaleca.
W sumie na wykładzie okazało się ,ze może być jeden nebulizator ale ja chciałabym wiedzieć tak ostatecznie co do czego, bo przecież taki nebulizator nie jest tani.
Moze skusze się i własnie kupię super nebulizator LL
Chciałabym wiedzieć jak Wy macie zalecone
a moze wyjdzie na to,że każdy to robi inaczej
Uważam ,ze my rodzice leczące takie dzieci nie mozemy popełniać błędów w leczeniu bo on jest zwielokrotniony przez dłuższy czas
Czekam na opinie :-)

PostNapisane: 7 maja 2009, o 09:45 

Jeśli dobrze zrozumiałam na szkoleniu w Falentach, to nebulizator Pari LL owszem jest bardzo trwały i dobry, ale nie jest zalecany do antybiotyków. Najbardziej polecanym nebulizatorem do antybiotyków jest Pari LC Star. Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.
Jeżeli chodzi o nebulizatory jakich my używamy to do inhalacji z 5% soli- Pari LC Plus, do Pulmozymy - Pari LC Star i do antybiotyków również Pari LC Star ( wg. zaleceń dr Orlik).

Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2009, o 12:15 

czyli mam dobrze :)
muszę znajomej dac linka z naszej rozmowy na forum

PostNapisane: 5 cze 2009, o 09:45 

Firma Pari wprowadziła nowe nebulizatory z wkładami, które tworzą jeszcze mniejsze kropelki leku przy inhalacji, co powoduje, że lek w większym stopniu dostaje się do płuc, co jest bardzo ważne przy pulmozynie.

Pari LC Sprint Star (z czerwonym wkładem) - dla dzieci pow. 4 roku życia, do pulmozyny, antybiotyku, itd
Pari LC Sprint (z niebieskim wkładem) - uniwersalny do soli, ale przy pulmozynie też się sprawdza
Pari LC Sprint Junior (z żółtym wkładem) - dla dzieci do 4 roku życia, do pulmozyny, antybiotyku, itd

Mają kontrolę przepływu i jak w nebulizatorze tworzy się za dużo pary, otwieramy górną pokrywkę i zmniejsza się przepływ, a lek nie ucieka.

Strefa czasowa: UTC + 1